PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Nowe centrum dystrybucyjne Biedronki w Sieradzu

Autor: www.dlahandlu.pl 10 sierpnia 2011 13:22

Nowe centrum dystrybucyjne Biedronki w Sieradzu

Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci sklepów Biedronka planuje budowę kolejnego centrum dystrybucyjnego. Powierzchnia magazynowa nowego obiektu wyniesie 28,5 tys. mkw., a zatrudnienie znajdzie tam ponad 300 nowych pracowników. Dziesiąte już z kolei centrum Biedronki powstanie w Sieradzu, w województwie łódzkim.

- Sieć Biedronka liczy obecnie nieco ponad 1700 sklepów, a do 2015 roku planuje zwiększyć tę liczbę do 3000. Tak dynamiczny rozwój sieci pociąga za sobą potrzebę szeregu inwestycji, w tym budowę nowych Centrów Dystrybucyjnych do obsługi powstających sklepów. Kolejne zbudowane zostanie w centralnej Polsce, w Sieradzu. Rozpoczęcie działalności sieradzkiego centrum planowane jest na koniec roku 2012 r. - informują przedstawiciele spółki.

Nowy obiekt będzie funkcjonował na terenie 11,6 ha, z czego jego powierzchnia magazynowa wyniesie 28,5 tys. mkw. (wielkość trzech boisk do piłki nożnej). Centrum będzie mogło pomieścić 12 350 palet magazynowych. Obsługa załadunkowo-rozładunkowa odbywać się będzie na 63 rampach, które będą zapewniały dostęp do każdego „podmagazynu". Nowy obiekt będzie mógł obsługiwać od 150 do 180 placówek handlowych.

Najważniejsze atuty nowego obiektu to zapewnienie zdolności produkcyjnej (dostaw) do obsługi blisko położonych sklepów oraz optymalizacja kosztów całej sieci. Nie mniej ważne jest też to, że dzięki nowej inwestycji JMD w powiecie sieradzkim, gdzie bezrobocie wynosi ok. 13 proc., powstanie ponad 300 nowych miejsc pracy. Właściciele sieci Biedronka zapewniają, że współpraca z przedstawicielami lokalnych samorządów układa się bardzo dobrze. Centrum będzie działać w promieniu około 100 km.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • parenka 2012-01-05 09:40:18

  Biedronka wybrała odpowiedni moment na stworzenie nowego centrum. Od początku tego roku, po ofertach na oferty.biz.pl widać jest bardzo mocno, że koszty powierzchni magazynowych są coraz wyższe - podejrzewam, że w ciągu roku, ceny będą dalej wzrastały.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,83

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane