Nowe centrum handlowe na warszawskiej Woli pod dyktando deweloperów

Autor: warszawa.wyborcza.pl 28 czerwca 2016 10:19

Opisując w planie zagospodarowania potężną galerię handlową, ratusz poprzestał na uwzględnieniu postulatów inwestora - czytamy na wyborcza.pl.

100 tys. m kw. powierzchni najmu - tak ogromna ma być galeria handlowa w rejonie skrzyżowania Pańskiej i Towarowej, gdzie dziś działa centrum handlowe Jupiter. Aż 6,5 ha terenu skupowała przez wiele miesięcy firma deweloperska Griffin Real Estate.

Firma złożyła do projektu kilkanaście uwag. M.in. zażądała wykreślenia ulicy na przedłużeniu Wroniej, która miała dzielić tereny Griffina na mniejsze kwartały o bardziej miejskiej skali. Wnioskowała także o usunięcie ciągów pieszych wytyczonych poprzez jej działkę i rozszerzenie zapisów o handlu wielkopowierzchniowym na działki, które w projekcie planu miały inne przeznaczenie. Jak napisano w w "Stołecznej", planiści uwzględnili te uwagi, a prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zatwierdziła korekty. To z grubsza tak, jakby w kwartale Marszałkowska, Świętokrzyska, Jasna, Złota zlikwidować ulice Moniuszki, Sienkiewicza i Pasaż Wiecha i zgodzić się na monolityczny gmach typu Arkadia.

Więcej na warszawa.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane