PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Nowe magazyny Stokrotki obsłużą sklepy we wschodniej Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 22 czerwca 2015 11:07

Nowe magazyny Stokrotki obsłużą sklepy we wschodniej Polsce Park Logistyczny MLP Lublin; fot. materiały prasowe

Stokrotka uruchomi nowe centrum dystrybucyjne w parku logistycznym MLP Lublin. Sieć wynajęła blisko 6 tys. mkw., które zostaną udostępnione pod koniec tego roku. Zawarta umowa obejmuje opcję powiększenia powierzchni o kolejne 6 tys. mkw.

Blisko 5,7 tys. mkw. przeznaczone będzie na cele magazynowe, w ramach których około 4 tys. mkw. stanowić będą chłodnie. Pozostałe 0,3 tys. mkw. wykorzystywane będzie na potrzeby socjalno –biurowe.

- Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z operatorem jednej z największych sieci detalicznych w Polsce. Tym bardziej, że zawarta umowa ma charakter rozwojowy i umożliwia poszerzenie wynajmowanej powierzchni w przyszłości – podkreślił Radosław T. Krochta, dyrektor generalny, wiceprezes Zarządu MLP Group S.A.

Budowany dla Stokrotki nowoczesny obiekt będzie pełnił funkcję centrum dystrybucyjnego obsługującego sklepy na wschodzie kraju.
- Dotychczas były one zaopatrywane z naszego podwarszawskiego centrum mieszczącego się w Teresinie. Teraz będą obsługiwane również z magazynu działającego na miejscu, co wpłynie pozytywnie na koszty logistyki i jakość procesów logistycznych – stwierdził Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding SA

Sieć detaliczna Stokrotka liczy aktualnie ponad 260 supermarketów i marketów zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych w całym kraju, przy czym najwięcej jest ich właśnie na wschodzie Polski. Struktura logistyczna Stokrotki składa się z magazynu centralnego w Teresinie oraz dziewięciu magazynów regionalnych. Pełnią one funkcje przeładunkowe i stopniowo będą zastępowane centrami dystrybucyjnymi takimi jak to powstające w MLP Lublin.

MLP Lublin jest rozwijane na terenie podstrefy Lublin należącej do Specjalnej strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Park logistyczny znajduje się przy obwodnicy Lublina. Docelowa powierzchnia MLP Lublin przeznaczona na wynajem wyniesie ok. 55 tys. mkw. Na terenie centrum powstanie kompleks obiektów magazynowo – produkcyjno - biurowych wraz z infrastrukturą techniczną, wspólnymi powierzchniami i układem komunikacyjnym.

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zolda 2015-07-08 19:17:38

  Niech się najpierw wezmą za porządek na zapleczach sklepów ,gdzie panuje straszny syf.Pracowałam w czterech sklepach i za to powinien wziąć się sanepid

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,99

 • Śr

  15,75

 • Min

  9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane