PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowe magazyny zapowiedzią silnej ekspansji sieci handlowych w przyszłym roku

Autor: dlahandlu.pl 20 lipca 2017 11:55

Nowe magazyny zapowiedzią silnej ekspansji sieci handlowych w przyszłym roku fot. materiały Lidl, na zdj. centrum dystrybucyjne w Gródkowie

Inwestycja w logistykę to jeden z najważniejszych aspektów sprawnego funkcjonowania sieci handlowych. Na takie przedsięwzięcia w tym roku najbardziej postawiły takie sieci jak Lidl, Piotr i Paweł, Żabka oraz Makro, a najlepszym partnerem handlowców okazał się MLP Group.

Nie minęły dwa miesiące od kiedy Lidl otworzył swoje 9. centrum dystrybucyjne w Gródkowie w gminie Psary, a sieć wyłoniła już wykonawcę dla następnego obiektu w Kałuszynie, które pomoże w zaopatrywaniu sklepów sieci we wschodnio-centralnej Polsce. Być może oznacza to również przyspieszenie ekspansji niemieckiej sieci na tym obszarze.

Wkrótce, bo w trzecim kwartale roku ma ruszyć kolejne centrum sieci Biedronka. Jak już pisaliśmy obiekt powstanie w Gorzowie Wielkopolskim. Przypomnijmy, że budowa tego centrum została wznowiona po około rocznej przerwie. Będzie to 16. Centrum sieci w naszym kraju. W obiekcie znajdzie zatrudnienie około 250 osób i będzie to jedyne otwarcie magazynu sieci w tym roku.

W maju spółka MLP Group podpisała kontrakt z Żabka Polska. Umowa zakłada wybudowanie centrum logistycznego obsługującego sieć sklepów Żabka oraz Freshmarket o powierzchni 24,7 tys. mkw. Obiekt powstanie na terenie parku MLP Gliwice w gminie Zbrosławice w bliskiej odległości od autostrady A1. Magazyn klasy A z częścią socjalno-biurową zostanie przekazany najemcy w listopadzie 2017 r.

Makro w tym roku postawiło właśnie na logistykę. Sieć zyskała centrum logistyczne o powierzchni ponad 10 tys. mkw. koło Pruszkowa. Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym system chłodnictwa oparty na technologii C02, zapewniające m.in. niskie zużycie energii oraz wysoki poziom ochrony środowiska naturalnego. Jego powierzchnia wynosi ponad 10 tys. mkw. 

W tym miesiącu zgodnie z planem pełną zdolność osiągnie również otwarte w marcu centrum dystrybucyjne sieci Carrefour. Całkowita powierzchnia bydgoskiego centrum dystrybucji wynosi 38 tys. mkw. W magazynie składowanych jest ponad 15 tys. różnego typu artykułów (SKU), w tym spożywcze, chemii gospodarczej i kosmetyki. 

W marcu MLP Group rozpoczęło prace dotyczące budowy dwóch obiektów przeznaczonych dla firmy Piotr i Paweł. Pierwszy z nich powstaje w parku logistycznym MLP Poznań I i będzie liczył około 7,4 tys. mkw., z czego około 7 tys. mkw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a około 0,4 tys. mkw. na socjalno-biurowe. Znacznie większy obiekt liczący ponad 22 tys. mkw. powstaje w parku MLP Teresin. Zgodnie z harmonogramem obie inwestycje zostaną zakończone w sierpniu br. Wówczas obiekty zostaną również przekazane najemcy do użytkowania. 


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane