PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowe osoby w zarządzie Advadisu

Autor: Puls Biznesu 30 czerwca 2010 09:32

Adam Brodowski, były akcjonariusz i prezes browarów Brok-Strzelec, na wtorkowym walnym zgromadzeniu Advadisu, dystrybutora alkoholi, wód i soków, przeforsował duże zmiany w kierownictwie i nadzorze spółki - informuje Puls Biznesu. Zmiany mają poprawić jej wyniki.

Do rady nadzorczej powołani zostali Krzysztof Maciejec (największy akcjonariusz Advadisu) i Roman Trębacz (niezależny analityk finansowy). Poza tym do rady wszedł także Adam Brodowski. Jak ujawnia Puls Biznesu, za pośrednictwem rady Adam Brodowski zamierza też odwołać prezesa Lubomira Serbina, a na jego miejsce powołać Grzegorza Waśniewskiego, który był już raz szefem Advadisu, lecz ustąpił z powodu braku możliwości realizacji strategii rozwoju z powodu konfliktów wewnętrznych.

Zdaniem Adam Brodowskiego, cytowanego przez Puls Biznesu, gdyby spółka lepiej zadbała o swoich największych klientów, jak Kompania Piwowarska, Carlsberg, Danone czy Nestle, zwiększyła zasięg i skalę działania, a także poziom zakupów gotówkowych, to jej sprzedaż i zyski mogłyby skokowo wzrosnąć. W jego ocenie, dzięki rozwojowi organicznemu i przejęciom organizacji handlowych w miejscach, gdzie Advadisa jeszcze nie ma, w ciągu roku spółka może zwiększyć obroty do 1 mld zł, a w ciągu dwóch lat - do 1,5 mld - podaje Puls Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane