Nowy asortyment ma zwiększyć obroty Specjału o ponad 400 mln zł

www.portalspozywczy.pl 21 grudnia 2012 14:46

Nowy asortyment ma zwiększyć obroty Specjału o ponad 400 mln zł

Dzięki nowemu projektowi rozwoju asortymentu nabiałowo-tłuszczowego obroty Grupy Kapitałowej Specjał mają wzrosnąć o ponad 400 mln zł w ciągu dwóch lat. Krzysztof Tokarz, prezes rzeszowskiej grupy jest przekonany, że realizowane przedsięwzięcie ma duży potencjał i przyspieszy rozwój firmy.


- Produkty nabiałowo-tłuszczowe generują ponad 20 proc. obrotów każdego sklepu. To ogromny wolumen, który nie był przez nas dotychczas w pełni zagospodarowany. Aktualnie tylko odziały Rzeszowie i Tomaszowie Lubelskim oferowały tego typu asortyment naszym klientom, w przyszłym roku to się zmieni - zapowiada Krzysztof Tokarz.
Obecnie Specjał ma 14 oddziałów w całej Polsce, firma chce zagospodarować potencjał, który daje mu ta skala działalności. - Obecnie zakończyliśmy lub prowadzimy rozbudowę oddziałów w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Czeladzi, Krakowie, Rzeszowie, Tomaszowie Lubelskim i Lublinie. Dzięki inwestycjom w magazyny chłodnicze i specjalistyczny tabor samochodowy, będziemy mogli zaoferować szeroki asortyment nabiałowo-tłuszczowy dużo większej liczbie naszych klientów - wyjaśnia prezes GK Specjał. Dodając, że kilka dni temu ruszyła chłodnia o powierzchni około 1000 mkw. w Łodzi.
Rozbudowa kilku oddziałów o chłodnie oznacza potężne, sięgające kilkunastu milionów złotych nakłady inwestycyjne. - W Łodzi musieliśmy kupić chłodnię o powierzchni 1000 mkw. za ok. pół miliona złotych, dzierżawa magazynu to kolejne 200 tys. zł, duże generuje zakup lub dzierżawę specjalistycznej floty samochodów chłodni, które są droższe od tradycyjnych aut o ok. 10-15 proc., czyli dodatkowe 200 tys. zł. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę potężne koszty pracy, związane z zatrudnieniem nowych pracowników - wylicza prezes.
Dodaje, że koszty inwestycji są potężne, ale segment jest niezwykle perspektywiczny, ponieważ klienci bardzo mocno przywiązują się do tego typu produktów, o wiele bardziej niż produktów suchych.
Nowy projekt oznacza także rozpoczęcie współpracy z większą liczbą dostawców, w tym mleczarni oraz producentów wyrobów na bazie tłuszczów roślinnych, m.in. margaryn. Specjał wprowadzi do sprzedaży w swoich hurtowniach od 800 do 1000 nowych indeksów.
- Chcemy współpracować nie tylko z największymi firmami z którymi współpracujemy obecnie, ale także lokalnymi producentami. Szacujemy, że nowe przedsięwzięcie pozwoli nam dodatkowo podjąć współpracę z 50-70 nowymi dostawcami z branży mleczarskiej i tłuszczowej - mówi Krzysztof Tokarz.
Prezes GK Specjał szacuje że już w roku 2013 nowy projekt przyniesie działowi hurtowemu firmy dodatkowe 200 mln zł obrotu, a w roku 2014 o kolejne 200 mln zł. - Według naszych prognoz w ciągu dwóch lat nowy asortyment zwiększy obroty naszych hurtowni o ponad 400 mln zł - mów Krzysztof Tokarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • holo 2013-03-21 10:53:53

  Kolejny artykuł świadczący o szybkim rozwoju firmy. A to z kolei lepsze zaopatrzenie sklepów, co dla klientów jest bardzo ważne.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  3,34

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane