PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowy gracz na rynku FMCG otwiera pierwsze hurtownie

Autor: Wiadomości Handlowe 10 kwietnia 2013 12:49

Pod koniec stycznia ruszyła w Rykach pierwsza z ośmiu hurtowni spożywczych, jakimi zarządza od kilku miesięcy spółka Nasza II z Białej Podlaskiej. To obiekty przejęte od Eurocashu i Emperii. Ich nowy właściciel nastawia się na obsługę głównie niezrzeszonych detalistów, którym chce zaoferować szeroką paletę lokalnych produktów - podały "Wiadomości Handlowe".

UOKiK, wydając przed ponad rokiem zgodę na przejęcie Grupy Tradis przez Eurocash, postawił warunek: 12 hurtowni ma zostać sprzedanych podmiotom nie związanym ze stronami transakcji. Obiekty te zostały zamknięte, zaś w listopadzie ub.r. część z nich kupiła spółka Nasza II. Jej głównym udziałowcem jest Ireneusz Ługowski, zaś funkcję prezesa pełni mniejszościowy akcjonariusz - Robert Wojdakowski.

Jak mówi na łamach "Wiadomości Handlowych", Artur Skóra, dyrektor generalny spółki Nasza II, kupiono tylko osiem z dwunastu obiektów, jakie Emperii i Eurocashowi nakazał sprzedać UOKiK, bo tylko te hurtownie zaoferowano spółce. Dodaje, że ich ponowne uruchomienie wymaga sporych nakładów. Potrzebne są remonty, zakup nowego wyposażenia i zaadaptowanie budynków do planowanej przez nas działalności - piszą "Wiadomości Handlowe".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Zdzisiu 2014-05-05 08:28:00

    Obecnie 3 oddzialy i do konca miesiaca pracujace. Albo sie firma przeliczyla, albo cos tu smierdzi... Zreszta przez ostatnie 3-5 miesiecy, towar byl dowozony od niechcenia. Opoznienia etc...

  • madrala 2014-01-10 21:32:33

    Ja pracowałem w Nasza II w Ostrowcu Św, i lipa tam jest ze wszystkim, ciężko doprosić się o pomoc, ciężko jest prosić żeby zrobili dobre ceny dla klienta i ogolnie maja to w doopie. Zreszta oddzial w Ostrowcu działa do 25 stycznia 2014 a do końca czerwca maja zniknąć z rynku wszystkie filie !!!

  • b. prac sieci spec. HACCP 2013-04-12 15:20:13

    Nareszcie czas najwyższy pomieszać szyki monopolistą typu C&C, którzy przez to, że są zarazie bez konkurencji dyktują ceny dostawcy i odbiorcą.Chętnie bym się zatrudnił w takiej nowej hurtowni!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane