Nowy inwestor wesprze rozwój aptek Gemini

Autor: pr 2 listopada 2015 10:07

Apteki Gemini, firma z siedzibą w Gdańsku, prowadząca sieć aptek, ogłasza nawiązanie partnerstwa ze spółką zależną Warburg Pincus, funduszem private equity. Nowe partnerstwo ma na celu wsparcie Gemini w realizacji planu rozwoju przy jednoczesnym utrzymaniu niskich cen leków, wysokiej jakości opieki farmaceutycznej nad pacjentami oraz najszerszej oferty produktowej na rynku.

Utworzona w 1990 roku firma Gemini prowadzi apteki w północnej Polsce oraz ogólnopolską aptekę internetową. Gemini oferuje najniższe ceny leków na polskim rynku, dzięki czemu są one dostępne dla bardzo szerokiej grupy pacjentów, którzy w innym przypadku mogliby nie móc ich kupić. Gemini prowadzi obecnie działalność przede wszystkim na terenie północnej Polski, ale w planach ma ekspansję na cały kraj. Działalność on-line, Aptekigemini.pl, została uruchomiona w 2012 roku i obecnie jest największą apteką internetową w Polsce. W sprzedaży posiada bogaty asortyment leków OTC i produktów dla pacjentów i konsumentów w całym kraju. Działalność ta ma istotny potencjał do dalszego wzrostu i rozwoju.

W ramach nowego partnerstwa bieżącą strategię będzie realizować obecny zespół menedżerów Gemini. – Pojawiają się przed nami możliwości rozwoju zarówno tradycyjnego biznesu Gemini, jak i apteki internetowej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zatrudniliśmy ponad 150 farmaceutów i w kontekście naszej planowanej ekspansji poza region północny w dalszym ciągu zamierzamy oferować atrakcyjne możliwości rozwoju kariery dla ambitnych pracowników w całej Polsce – mówi Aleksandra Kuźniak z Gemini.

Polskie sieci apteczne to 330 niezależnych przedsiębiorstw, konkurujących na rynku składającym się z 14,5 tys. aptek.

 

 


Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,14

  • Min

    3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane