Nowy podatek w niewielkim stopniu dotknie spółkę Eurocash

Autor: Parkiet 11 grudnia 2015 08:45

Podatek od sieci handlowych w bardzo niewielkim stopniu dotknie spółkę Eurocash, i to niezależnie od tego, jaką formę ostatecznie przyjmie - prognozuje Kamil Szlaga, analityk Trigon DM, na łamach "Parkietu".

Zdaniem Szlagi, spadku kursu Eurocashu (wczoraj po południu akcje taniały o 5,1 proc.) nie powinno się łączyć z zapowiedziami rządu dotyczącymi wprowadzenia podatku dla sklepów wielkopowierzchniowych. W opinii analityka, spadki te są raczej zgodne z ostatnimi zniżkami wśród takich firm, jak PKN Orlen czy PZU.

Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash, w rozmowie z "Parkietem" zauważa, że ostateczny kształt podatku, który w założeniach ma wspierać mniejsze sklepy niezależne, wciąż pozostaje niewiadomą. Owczarek prognozuje jednak, że nowy podatek może być czynnikiem zmieniającym reguły gry na polskim rynku. Zaznacza przy tym, że z ostateczną oceną należy się wstrzymać do momentu poznania szczegółów nowej ustawy.

Przeczytaj także:

Jakub Viscardi z DM BOŚ w rozmowie z "Parkietem" przekonuje, że Eurocash w 2016 r. będzie przygotowany do potencjalnych akwizycji, ze względu na zdecydowanie niższy poziom długu netto. Choć zdaniem Viscardiego kurs akcji Eurocashu nadal może spadać, to jednak informacja o ewentualnych przejęciach może stanowić wsparcie dla notowań spółki.

Czytaj więcej w "Parkiecie".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ditrim 2015-12-11 11:14:04

    Fajnie że stanęło na tym ze ten podatek będzie od obrotów, pytanie tylko czy pocisną wszystkich czy nie... bo słabo gdyby upiekło się niektórym zagranincznym firmom, które płaca podatek u siebie a nie w Polsce.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane