Nowy podmiot dominujący w Intersporcie

Property News 5 maja 2017 16:00

W akcjonariacie spółki Intersport pojawił się nowy podmiot dominujący. To owoc porozumienia między Januszem Piełą i Krzysztofem Piełą.

Nowi udziałowcy objęli akcje wyemitowane w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Intersportu. Obecnie Krzysztof Pieła posiada 13,8 proc. udziałów w kapitale odpowiadającym 10,87 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Janusz Pieła posiada identyczne udziały w spółce. Oznacza to, że razem mają oni 21,74 proc. udziałów w kapitale oraz 21,74 proc. głosów na zgromadzeniu.

W wyniku podwyższenia kapitału zakładowego wszyscy ujawnieni akcjonariusze zanotowali spadek liczby udziałów. Dotychczas dominujący podmiot, fundusz Intercontact Beteiligungsgesellschaft, stracił udziały z 25 proc. do 15,22 proc.

Podobnie zmniejszenie udziałów dotknęło Artura Mikołajko (do 9,04 proc.) i Dorotę Radwańską (do 5,32 proc.).

Przypomnijmy, w marcu weszło w życie porozumienie zawarte między Intersport Polska a IIC-INTERSPORT International Corporation GmbH z siedzibą w Bernie. Dzięki temu polska sieć będzie miała bezpośrednie prawa franczyzowe do marek. Jak podała firma, transakcja pozwoli m.in. obniżyć ceny detaliczne, co ma przełożyć się na wzrost ich sprzedaży. Jednocześnie Intersport będzie miało dostęp do tańszych produktów, które trafią docelowo do polskich sklepów firmy. Towary oznaczone markami własnymi będą podlegały również wyższym rotacjom.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane