PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Nowy pomysł na opodatkowanie sieci - podatek liniowy z równą stawką dla wszystkich

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 27 października 2016 11:55

Liniowy podatek od obrotu, z równą stawką dla wszystkich, bez kwoty wolnej – tak wygląda nowy pomysł na opodatkowanie handlu detalicznego – wynika z informacji “Dziennika Gazety Prawnej”.

Nowością byłoby to, że zaliczki na daninę miałyby być uwzględnione w rozliczaniu podatków dochodowych. Taka formuła ma zabezpieczać rząd przed kolejnymi zarzutami o nierówne traktowanie podmiotów i stosowanie pomocy publicznej. I jednocześnie realizować główną obietnicę, czyli nałożyć większe obciążenie na duże zagraniczne sieci, które - według PiS - dziś unikają płacenia podatków dochodowych. Dla mniejszych sieci rozwiązanie to ma być neutralne.

Jak donosi "DGP", podatek liniowy ma być przejściowym rozwiązaniem i działać tylko do końca 2017 r. Do tego czasu powinno się rozstrzygnąć, czy Komisja Europejska ma rację, kwestionując wcześniej przyjęty podatek od sprzedaży detalicznej.

Projekt Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Zakupowego, któremu przewodzi poseł Adam Abramowicz, ma poparcie Ministerstwa Finansów, a jego szczegóły członkowie zespołu będą omawiać 3 listopada.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,93

 • Min

  2,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane