PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Nowy pomysł rządu - sklepy nie będą mogły podnieść cen?

Autor: rmf24.pl 28 stycznia 2016 11:31

Nowy pomysł rządu - sklepy nie będą mogły podnieść cen? Na zdj. szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, minister Henryk Kowalczyk, fot. za Facebook.com

Rząd chce zabronić sklepom przerzucania nowego podatku handlowego na klientów. W ustawie o tym podatku pojawi się zapis zakazujący handlowcom podnoszenia cen w związku z nowym podatkiem. Potwierdził to w RMF FM szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, minister Henryk Kowalczyk - podaje rmf24.pl.

Zakaz przerzucania nowego podatku na klientów został wprowadzony także przy podatku bankowym i tam nie zadziałał, bo kolejne banki mocno podnoszą opłaty. 

Rząd jednak jest tym niezrażony. Zakaz przerzucania podatku na klienta chce wprowadzić także w podatku sklepowym.

Tam będzie taki zapis, tak jak w podatku bankowym. Oczywiście do realizacji pewnie wszyscy będą mieli zastrzeżenia, ale od tego jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - mówi RMF FM minister Henryk Kowalczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Paranoja 2016-02-01 09:16:11

  No świetnie! Wielkie sieci sobie poradzą, wyżrą trzewia dostawcom i tyle. Średni i mali dostawcy np. spożywki więc padną, rynek polskich sieci też zadrży, bo jak się mają obronić?

 • Dostawca 2016-02-01 08:57:30

  To już nokaut dostawców. Długotrwała deflacja już dała nam popalić, ceny zostały wyciśnięte. A kto cokolwiek importuje patrzy jeszcze ze zgrozą na kursy walut. Popytu się w ten sposób nie pobudzi, podaż ograniczy. Więc dokąd ta droga?

 • Mirek 2016-01-30 08:51:31

  To jest paranoja !! Prowadzę supermarket spożywczy o powierzchni sali 700 m i przekraczam próg 18 mln... :( Jak teraz zapłacę ten podatek obrotowy i zabranią mi podnieść cen to zamknę biznes. .. ! Pracuje na niskiej marży bo obok mnie jest Biedronka Lidl Carrefour i Tesco... Sieci czytając tą ustawę zacierają ręce bo to jest ostatni krok do zniszczenia Polskiego handlu. Ja będę płacił dochodowy i obrotowy a sieci obrotowy który dopisze do faktury marketingowej producentowi... ;) Dlaczego wycofali się z rozliczenia obrotowego z dochodowym ? Przecież to proste rozwiązanie a by nas uchroniło. ....

  Panie Kaczyński ciekaw jestem kto Panu za rok zapłaci te 500 zł na drugie dziecko bo my Polscy handlowcy wyjedziemy do Anglii do Pracy ??!!!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (11)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane