Nowy prezes Carrefoura przedstawi plan restrukturyzacji. Obejmie on również Polskę

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 4 września 2017 10:10

Nowy prezes Carrefoura przedstawi plan restrukturyzacji. Obejmie on również Polskę fot. Prezes Alexandre Bompard z prawej, poprzedni prezes Georges Plassat z lewej

Nowy prezes Carrefoura, Alexandre Bompard, przygotowuje ogromny plan transformacji, który zostanie przedstawiony do końca roku. Chce przede wszystkim postawić na omnichannel i cyfrową transformację sieci - poinformował francuski "Les Echos". Chce też przekształcić hipermarkety w celu zwiększenia ich konkurencyjności w świecie internetowym. Struktura Carrefoura ma zostać uproszczona, co pozwoli na szybsze reagowanie na zmiany na rynku.

Zmiany zostaną wdrożone na każdym rynku, na którym obecny jest Carrefour, nie tylko we Francji. Powinno to również poprawić synergie między krajami oraz formatami sklepów.

Czytaj także: Carrefour w pół roku w Polsce zamknął 10 supermarketów

Najnowsze informacje finansowe Carrefour pokazują, że sieć supermarketów zmaga się przede wszystkim ze swoją rentownością. Jej obroty wzrosły wprawdzie o 6,2 proc. w porównaniu do roku ubiegłego, ale marże operacyjne spadły o 1,6 proc. Głównymi czynnikami takich wyników były przede wszystkim presja cenowa we Francji oraz znaczne straty na rynku argentyńskim. Zarząd będzie musiał skoncentrować się przede wszystkim na poprawie marży operacyjnej. Jednak na resztę roku nie ma wiele do zrobienia. Obroty na koniec roku powinny wzrosnąć od 2 do 4 proc., poprzednia prognoza zakładała wzrost od 3 do 5 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane