PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowy prezes Carrefoura rozpoczyna restrukturyzację grupy. Powołuje komitet wykonawczy

Autor: dlahandlu.pl 22 września 2017 10:21

Nowy prezes Carrefoura rozpoczyna restrukturyzację grupy. Powołuje komitet wykonawczy fot. Prezes Alexandre Bompard z prawej, poprzedni prezes Georges Plassat z lewej

Prezes grupy Carrefour Alexandre Bompard powołał Komitet Wykonawczy Grupy, w skład którego wchodzą zarówno obecni menadżerowie, jak i osoby z zewnątrz, o „nowych horyzontach, które uzupełniają zarząd wiedzą fachową”.

Utworzenie tego zespołu jest krokiem, który ma pomóc w lepszym zarządzaniu grupą – ocenia spółka. Pierwszym zadaniem zespołu będzie określenie i wdrożenie planu przekształceń w grupie.

Zespół liczy łącznie 14 członków, skupionych wokół osoby Alexandre Bompard. Pięć z nich odpowiedzialnych jest za poszczególne rynki i obszary geograficzne: Pascal Clouzard odpowiada za rynek francuski, a Guillaume de Colonges, obecny prezes Carrefour Polska, za rynki Północnej i Wschodniej Europy, w tym: Belgię, Polskę i Rumunię. Ponadto, będzie on bezpośrednio odpowiedzialny za operacje Carrefour w Belgii

Przeczytaj także:

Pozostałe trzy osoby to: Thierry Garnier (rynek azjatycki, w tym Chiny i Tajwan), Noël Prioux (Ameryka Łacińska, w tym Brazylia i Argentyna) oraz Eric Uzan (Południowa Europa, w tym Hiszpania i Włochy).

Kolejne trzy osoby Komitetu Wykonawczego będą odpowiadać za różnego rodzaju funkcje w ramach grupy. Marie Cheval dołącza do zespołu jako dyrektor wykonawczy ds. klientów, usług i transformacji cyfrowej. Będzie ona w szczególności odpowiedzialna za Grupę i rynek Francji w zakresie cyfrowej transformacji, marketingu, e-commerce, danych, usług finansowych i usług handlowych.

Jacques Ehrmann to dyrektor wykonawczy ds. aktywów, rozwoju międzynarodowego i innowacji. Jest także prezesem firmy Carmila. Listę tych osób zamyka Gérard Lavinay, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży, dostaw i formatów, a także osoba odpowiedzialna za marki własne i łańcuch dostaw.

Kolejne pięć osób wchodzących w skład Komitetu Wykonawczego to ludzie piastujący różne funkcje w ramach korporacji.  I tak Pierre-Jean Sivignon jest dyrektorem finansowym, Laurent Vallée sekretarzem generalnym, Jérôme Nanty dołączył do grupy i został mianowany dyrektorem zarządzającym zasobami ludzkimi dla całej grupy i rynku francuskiego.

Na tej liście znalazł się także Laurent Glépin, dyrektor ds. komunikacji i Frédéric Haffner, dyrektor ds. strategii i przejęć.

Zespół w tym składzie zacznie pełnić swoją funkcję począwszy od października.

Przypomnijmy, iż najnowsze informacje finansowe Carrefour pokazują, że sieć supermarketów zmaga się przede wszystkim ze swoją rentownością. Jej obroty wzrosły wprawdzie o 6,2 proc. w porównaniu do roku ubiegłego, ale marże operacyjne spadły o 1,6 proc. Głównymi czynnikami takich wyników były przede wszystkim presja cenowa we Francji oraz znaczne straty na rynku argentyńskim. 

Nowy prezes Carrefoura, Alexandre Bompard, na początku września zapowiadał, iż przygotowuje ogromny plan transformacji, który zostanie przedstawiony do końca roku. Nowy prezes zamierza postawić na omnichannel i cyfrową transformację sieci. Chce też przekształcić hipermarkety w celu zwiększenia ich konkurencyjności w świecie internetowym. Struktura Carrefoura ma zostać uproszczona, co pozwoli na szybsze reagowanie na zmiany na rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane