Nowy prezes Tesco kupił akcje spółki, choć rada dyrektorów mu to odradzała

Autor: The Guardian/portalspozywczy.pl 11 października 2015 21:11

Po ponad roku od objęcia stanowiska prezesa Grupy Tesco, Dave Lewis zdecydował się na pierwszy zakup akcji prowadzonej przez siebie firmy. Zrobił to dzień po tym, jak rada dyrektorów Tesco odradziła mu kupno akcji spółki ze względu na to, iż Lewis posiada zbyt duży dostęp do wiedzy na temat procesu sprzedaży niektórych aktywów Tesco oraz na temat śledztwa brytyjskich organów w sprawie afery księgowej sprzed roku - donosi "The Guardian".

Jak zauważa brytyjska gazeta, cała rada dyrektorów Tesco od dawna krytykowana była za zbyt niski poziom inwestycji w akcje firmy, mogący negatywnie wpływać na decyzje zewnętrznych inwestorów. Ścisłe kierownictwo Tesco zdecydowało się więc 7 października na nabycie akcji spółki o wartości blisko 450 tys. funtów. Blisko połowę tego, bo 200 tys. funtów, w akcje Tesco zainwestował sam Dave Lewis.

W dniu, w którym kierownictwo Tesco zakupiło akcje spółki, kurs akcji Tesco wzrósł o 2 proc. Był jednak i tak niemal o jedną piątą niższy, niż 1 października ubiegłego roku, czyli w dniu, w którym Dave Lewis został prezesem sieci.

więcej portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane