Nowy przewodniczący rady dyrektorów Grupy Tesco

Autor: www.dlahandlu.pl 18 lutego 2015 09:52

1 marca nastąpi zmiana na stanowisku przewodniczącego rady dyrektorów Grupy Tesco. Sir Richarda Broadbenta zastąpi John Allan.

- Cieszę się, że John zgodził się do nas dołączyć. Jestem pewien, że jego wiedza, doświadczenie i cechy osobiste znacznie przyczynią się do rozwoju naszej grupy - powiedział  Richard Broadbent.

- Po głębokim i dokładnym procesie prowadzonym przez komitet dyrektorów niewykonawczych, zarząd jednogłośnie zgodzili się, że John Allan jest  odpowiednim kandydatem na przewodniczącego Tesco w tym ważnym dla nas momencie - skomentował  Patrick Cescau, starszy dyrektor niewykonawczy.

John Allan na początku swojej kariery zawodowej był związany z Allana Lever Bros i Bristol-Myers. Następnie przez osiem lat pracował w Fine Fare, spółce zależnej od ABF, gdzie był dyrektorem marketingu. Przez 9 lat był CEO w BET. W 1994 roku został prezesem Ocean Group, a następnie pracował w Exel plc, gdy Ocean Gruop połączyła się z tą firmą. W 1995 roku dołączył do spółki Deutsche Post, która przejęła pracowników Exel. W 2007 roku został CFO Deutsche Post. W 2009 roku został prezesem Dixons Retail.

Obecny prezes - Richard Broadbent - złożył rezygnację już w październiku. Jej powodem była afera finansowa związana z zawyżaniem zysku w brytyjskim oddziale Tesco. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,69

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane