Nowy Świat na 38. miejscu w globalnym zestawieniu najdroższych ulic handlowych

Autor: dlahandlu.pl 15 listopada 2017 14:21

Najdroższą ulicą handlową świata jest nadal Górna Piąta Aleja w Nowym Jorku, gdzie średni roczny czynsz za metr kwadratowy powierzchni wynosi 28 262 euro. Warszawski Nowy Świat znalazł się na 38. miejscu w rankingu – wynika z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield Main Streets Across the World.

Drugie miejsce w światowym w rankingu ponownie zajęła hongkońska dzielnica Causeway Bay, pomimo spadku czynszów o 4,7 proc., do 25 673 euro za m kw. rocznie.

W wyniku wzrostu czynszów o 37,5 proc., do 16 200 euro za m kw. rocznie, londyńska New Bond Street wyprzedziła w globalnym rankingu Pola Elizejskie, które spadły na piąte miejsce. Z czynszami na poziomie 13 500 euro za m kw. rocznie (wzrost o 12,5 proc.) Via Montenapoleone w Mediolanie zajęła czwarte miejsce w globalnym zestawieniu, natomiast paryskie Pola Elizejskie, gdzie średni czynsz wynosi 13 255 euro za m kw. rocznie i nie zmienił się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, spadły na piątą pozycję.

W Polsce korzystne wskaźniki ekonomiczne, w tym stopniowo malejące bezrobocie i wzrost wydatków na konsumpcję, przyczyniły się w istotnym stopniu do rozwoju sektora handlowego. Jednak wskutek oddawania do użytku kolejnych centrów handlowych rośnie konkurencja na rynku, co powoduje presję zniżkową na czynsze w niektórych rejonach, a w szczególności w lokalizacjach drugorzędnych. 

Z raportu wynika, że warszawski Nowy Świat pozostaje najdroższą ulicą w Polsce. Czynsz wynosi tutaj 1.020 euro za metr kw. za rok. Na drugim miejscu znalazła się krakowska Floriańska (900 euro czynszu) a na trzecim ul. Marszałkowska w Warszawie (780 euro za metr).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane