Nowy szef Inspektoratu Sanitarnego

Autor: PAP 5 stycznia 2011 17:12

Nowy szef Inspektoratu Sanitarnego

Premier Donald Tusk powołał Przemysława Bilińskiego na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego Biliński był p.o. szefa GIS. Zastąpił Andrzeja Wojtyłę, który na początku października zrezygnował ze stanowiska. Wcześniej Biliński był jego zastępcą.

Nowy szef GIS jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi, ma specjalizację II stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz specjalizację w dziedzinie zdrowia publicznego. Ma tytuł doktora nauk medycznych.

Biliński pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie oraz zastępcy dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Zdrowia. Jest członkiem krajowych i zagranicznych organizacji naukowych.

Szef GIS nadzoruje działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej (sanepidu) na terenie całego kraju. Do zadań sanepidu należy m.in. zapobieganie powstawaniu chorób, sprawowanie nadzoru nad higieną środowiska i pracy. Inspektorzy kontrolują m.in. placówki oświatowe, szpitale, sklepy spożywcze, lokale gastronomiczne, miejsca wypoczynku.

Na podstawie decyzji szefa GIS na początku października zamknięto wszystkie sklepy sprzedające tzw. dopalacze. W jego ocenie, te specyfiki stanowiły zagrożenie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane