Nowy szef Tesco na Europę Centralną otwiera nowe centrum dystrybucji

Autor: dlahandlu.pl 4 listopada 2016 13:50

Nowy szef Tesco na Europę Centralną otwiera nowe centrum dystrybucji fot. Segro

W parku logistycznym w Komornikach pod Poznaniem rozpoczęło działalność nowe centrum dystrybucji Tesco. Magazyn odpowiada za dostawy ponad 12 tys. produktów do 119 sklepów zlokalizowanych w zachodniej i północnej Polsce. W nowym magazynie znajdzie pracę 400 osób z województwa wielkopolskiego.

W uroczystości otwarcia centrum dystrybucyjnego Tesco w Segro Logistics Park Poznań, Komorniki wzięli udział: Jonathan Knott, Ambasador Królestwa Wielkiej Brytanii w Polsce, Bill O’Neill, prezes Tesco w rejonie Europy Centralnej i przedstawiciele lokalnych władz oraz firmy Segro. Po uroczystym przecięciu wstęgi goście mieli możliwość obejrzenia nowoczesnego wnętrza magazynowego, w którym pracę znajdzie docelowo aż 400 osób.

Bill O’Neill wcześnie sprawował stanowisko prezesa w tureckim oddziale sieci Tesco. Na stanowisku szefa w rejonie Europy Centralnej zastąpił Davida Morrisa.

Budynek nowego centrum dystrybucji Tesco powstał na 10 ha, a sama powierzchnia magazynowa i biurowa zajmuje 30 800 mkw. Na ponad 29 tys. miejsc paletowych znajdziemy 12 300 różnych produktów spożywczych tzw. suchej żywności, czyli takiej która nie wymaga przechowywania i transportu w obniżonych temperaturach. Każdego dnia do nowego magazynu Tesco przyjeżdżać będzie 95 ciężarówek z produktami od dostawców, zaś średnio co 20 minut magazyn opuści transport z dostawą do jednego ze 119 sklepów w regionie. Dzięki nowemu centrum liczba kilometrów pokonywanych przez samochody dostawcze Tesco zmniejszy się o 12,9 proc., co pozwoli obniżyć emisję dwutlenku węgla o 6,7 proc.

– Sprawna sieć dystrybucji to dla naszych klientów gwarancja ciągłego dostępu do szerokiej gamy produktów w naszych super- i hipermarketach. Zaś sama inwestycja w nowy magazyn centralny jest dowodem na to, iż w Polsce chcemy się stale rozwijać i wzmacniać naszą ofertę – tłumaczy Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Zatrudnienie w nowym centrum znajdzie 400 osób. Docelowo na jednej zmianie będzie pracować 165 pracowników, na kilkunastu różnych stanowiskach od magazynierów po specjalistów ds. HR czy logistyki. Dodatkowo, Centrum Dystrybucyjne Tesco wspierane jest przez 12 zewnętrznych firm, jak np. serwis sprzątający, agencje ochrony i inne.

Po terenie magazynu już teraz porusza się 120 wózków widłowych, a docelowo będzie ich 150. Łącznie będą one pokonywać 6750 km dziennie. W magazynie znajduje się 28 stacji przeładunkowych do przyjmowania towarów oraz 32 stacje transportowe. Na zewnątrz przewidziano 50 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych oraz 190 dla pracowników: 160 dla samochodów osobowych i 30 dla rowerów.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,71

  • Min

    2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane