Nowy właściciel Aldika w dobrej kondycji finansowej

Autor: www.dlahandlu.pl 3 lutego 2012 09:53

Nowy właściciel Aldika w dobrej kondycji finansowej

Litewska spółka Maxima Grupe, która zapowiedziała przejęcie sieci sklepów Aldik, zanotowała w 2011 r. wzrost skonsolidowanych przychodów o 6,5 proc. do 2.250 mld euro. Grupa zainwestowała w tym czasie 63 mln euro w rozwój przedsiębiorstwa.

Największe wzrosty obrotów zanotowano w Estonii - 13,3 proc. oraz w Bułgarii - 7,3 proc.

Według dyrektora generalnego Grupy, firma skupi się w tym roku na planowaniu rozwoju za granicą oraz zaoferowaniu w sklepach sieci świeżych produktów.

Na Litwie obroty sieci wyniosły 1.277 mld euro. W innych krajach było to odpowiednio: Łotwa - 568 mln euro, Estonia - 291 mln euro, oraz Bułgaria - 62 mln euro.

Maxima Grupe to spółka holdingowa należąca do grupy kapitałowej litewskiego przedsiębiorcy Nerijusa Numaviciusa. Koncern ma w Polsce kilkanaście spółek zależnych, które zajmują się m.in. produkcją i sprzedażą słodyczy. Firma prowadzi także około 450 sieć sklepów wielkopowierzchniowych, na terenie Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii. Na koniec ubiegłego roku firma zdobyła zgodę prezesa UOKiK na przejęcie lubelskiej sieci Aldik. Operator prowadzi kolejne rozmowy dotyczące przejęć w naszym kraju, interesują go głównie sieci supermarketów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    5,54

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane