PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowy właściciel Eko Holding powiązany z twórcami Dobroplastu?

Autor: Puls Biznesu, www.dlahandlu.pl 9 grudnia 2014 09:12

Twórcy produkującego okna Dobroplastu odnaleźli się w sieci handlowej Eko Holding, o którą fundusze toczyły wojnę - pisze "Puls Biznesu".

Renata i Paweł Kaczyńscy, twórcy produkującego okna Dobroplastu, po dwóch latach od sprzedania spółki szwajcarskiemu inwestorowi znów pojawili się na biznesowym radarze. W połowie listopada zasiedli w radzie nadzorczej prowadzącego sieć supermarketów Eko Holdingu

.Niewykluczone, że jako jego właściciele. W październiku zarejestrowany w Luksemburgu podmiot M&M Investments S.C.S.P. uzyskał zgodę urzędu monopolowego na przejęcie Ecorse Investments, czyli spółki, która dwa lata temu z sukcesem zakończyła wezwanie na akcje Eko Holdingu, notowanego wówczas na warszawskiej giełdzie.

Nie wiadomo, kto kontroluje luksemburski podmiot, ale w polskim KRS zarejestrowane jest M&M Investments sp. z o.o., którego jedynymi wspólnikami są właśnie byli właściciele Dobroplastu.

Przypomnijmy, w w listopadzie portal dlahandlu.pl poinformował, że właściciel sieci supermaretów Eko i Ledi - ma nowy zarząd i radę nadzorczą. Od około dwóch miesięcy nowym prezesem jest Robert Orlicz, który wcześniej sprawował funkcję wiceprezesa. Marek Wojnowski - dotychczasowy szef sieci - nie pracuje już w spółce.Ponadto, wiceprezesami zostali: Marek Knasiak, Piotr Pęczak (wcześniej członkowie zarządu) i Paweł Koziar.

W skład rady nadzorczej weszli: Marcin Łoś, Paweł Litwiński, Paweł Kaczyński, Barbara Kondraciuk oraz Renata Kaczyńska.Przypomnijmy, w październiku UOKiK zgodził się na przejęcie przez M&M Investments spółki Ecorse Investments. Dwa lata wcześniej Ecorse Investments, spółka pośrednio kontrolowana przez Advent International Corporation, zamknęła wezwanie na sprzedaż akcji EKO Holding, osiągając zapisy odpowiadające w sumie 97,98 proc. ogólnej liczby akcji.

Eko to istniejąca od 1996 r. sieć ponad 300 supermarketów usytuowanych w południowej i zachodniej Polsce. Natomiast Ledi jest połączeniem supermarketu i dyskontu. Sieć liczy około 20 sklepów.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane