PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Nowy zarząd sieci Stokrotka ma umocnić pozycję rynkową spółki

Autor: www.dlahandlu.pl 12 września 2012 11:28

Nowy zarząd sieci Stokrotka ma umocnić pozycję rynkową spółki

Na przełomie czerwca i lipca 2012 r. zarząd i RN Emperii Holding podjęły strategiczną decyzję o dalszym rozwoju segmentu supermarketów Stokrotka, który ma duży potencjał rozwoju i jest obecnie kluczowym biznesem grupy . Konsekwencją tych decyzji jest wzmocnienie składu zarządu Stokrotki i jej najważniejszych obszarów.

Prezesem zarządu mianowany został Dariusz Kalinowski. Powołani zostali również nowi menedżerowie odpowiedzialni za handel, logistykę i finanse.

Nowy prezes zarządu Stokrotka  rozpoczął współpracę z Emperią blisko 10 lat temu. Od początku zajmował stanowisko członka zarządu
i dyrektora finansowego spółki Eldorado, która w 2007 r. została przekształcona w firmę Emperia. Dariusz Kalinowski pracował wcześniej m.in. również dla spółki Tradis, na stanowisku prezesa zarządu i dyrektora operacyjnego, odpowiadając za finanse, logistykę i administrację. Od 2010 r., Kalinowski jest wiceprezesem zarządu i dyrektorem finansowym Emperia Holding S.A., koordynującej pracę Grupy Handlowej Emperia. Po objęciu nowego stanowiska będzie realizował długoterminową strategię rozwoju Stokrotki.

Stanowisko członka zarządu i dyrektora finansowego objął Cezary Baran. Od 2004 r. jest  on dyrektorem gospodarki pieniężnej Emperia Holding S.A. Do jego kluczowych obszarów będzie należeć kontroling, kwestie prawne, księgowość i administracja.

Dział zakupów i marketingu będzie kontrolował członek zarządu Rafał Melanowicz. W latach 2009-2012 zajmował stanowisko dyrektora sprzedaży i członka zarządu spółki Tradis. Od stycznia br. pełnił funkcję prezesa a następnie wiceprezesa firmy Infinite.

Obszarem logistyki będzie się zajmował Krzysztof Trojanowski, obejmując funkcję członka zarządu. W latach 2006-2011, Trojanowski piastował stanowisko dyrektora ds. logistyki w spółce dystrybucyjnej Tradis, należącej niegdyś do Emperii. Obecnie, wraz z zespołem doradców zewnętrznych, koncentruje się na opracowaniu najbardziej optymalnego i efektywnego kosztowo systemu logistycznego sieci Stokrotka, którego pełne wdrożenie ma nastąpić do końca przyszłego roku.

Za inwestycje i rozwój odpowiada, tak jak dotychczas, członek zarządu Witold Sarzyński, a kwestie personalne nadzoruje członek zarządu Renata Bronisz-Czyż.

 - Przekazanie kierownictwa w ręce Dariusza Kalinowskiego wzmocni zespół menedżerski Stokrotki, przyspieszy tempo zmian i kontynuację dalszego rozwoju spółki. Jestem przekonany, że jego wiedza, doświadczenie zawodowe oraz znajomość firmy to cenny kapitał, który pozwoli mu odnieść sukces kierując Stokrotką - komentuje Artur Kawa, Prezes Zarządu Emperia Holding S.A. Sieć detaliczna Stokrotka jest najważniejszym aktywem Emperii i dlatego wzmocniliśmy jej zarząd naszymi najlepszymi menedżerami. Nowo powołani członkowie zarządu: Cezary Baran, Rafał Melanowicz i Krzysztof Trojanowski oraz dotychczasowi: Renata Bronisz-Czyż, Witold Sarzyński to doświadczeni eksperci najwyższej rangi. Mocny, sześcioosobowy skład zarządu ma zagwarantować efektywne zarządzanie spółką oraz umocnienie jej pozycji rynkowej - dodaje.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane