NSZZ Solidarność: Pracownicy protestują w imieniu swoim i klientów

www.portalspozywczy.pl 28 kwietnia 2017 17:12

NSZZ Solidarność: Pracownicy protestują w imieniu swoim i klientów Fot. portalspozywczy.pl

2 maja br. podczas protestu części pracowników sieci handlowych (protest zapowiedzieli pracownicy Biedronki, Auchan, Tesco, Decathlon, Dino, Makro i Arel) mają być rozdawane ulotki dla klientów sklepów oraz dla pracowników sieci handlowych. Dodatkowo protestujący pracownicy mają mieć przyklejoną nakleję z wizerunkiem pandy, która będzie odróżniała pracowników biorących udział w proteście od tych, którzy nie protestują. Naklejki i ulotki przygotował NSZZ Solidarność.

W ramach organizacji NSZZ Solidarność wydrukował 100 tys. ulotek oraz 50 tys. naklejek z wizerunkiem pandy i informacjami o proteście. Ulotki są przygotowane w dwóch rodzajach - z informacjami dla klientów i dla pracowników sieci handlowych.

Na ulotce dla klientów z jednej strony widnieje wizerunek pandy z hasłami: „Pan da większe zatrudnienie”, „Pan da wyższe wynagrodzenie”. Na odwrocie ulotki można przeczytać:

Szanowni Klienci!

Dzisiaj odbywa się ogólnopolski protest pracowników handlu. Jeżeli z tego powodu spotkały Państwa jakieś niedogodności, przepraszamy. Nie mieliśmy jednak innego wyjścia. Pracodawcy nie chcą z nami rozmawiać, nie chcą negocjować poprawy naszych warunków pracy i wzrostu wynagrodzeń.

Protestujemy nie tylko w swoim, ale również w Państwa imieniu.

Codziennie podczas zakupów stoicie Państwo w coraz dłuższych kolejkach. Codziennie widzicie, że tylko część kas jest czynna, a pracowników jest za mało.

Zagraniczne sieci handlowe, które działają również w Polsce, w identycznych sklepach w zachodnich krajach Unii Europejskiej zatrudniają 2 razy więcej pracowników. To oznacza lepszą obsługę klientów i krótsze kolejki do kasy. Nie ma powodu, dla którego klienci i pracownicy w Polsce mieliby być traktowani gorzej.

Chcemy, aby zakupy były dla Państwa jak najbardziej komfortowe. Jednak bez poprawy warunków pracy pracowników sklepów to nie będzie możliwe. Dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie dla naszego protestu.

Krajowa Sekcja Pracowników Handlu NSZZ Solidarność 

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Sharan 2017-05-02 23:06:29

  A może wreszcie NSZZ Solidarność zechce zauważyć jak duże są koszty pracy w Polsce zamiast wchodzić w dupę rządzącym ?

  Gdyby koszt zatrudnienia był mniejszy, nie byłoby takich problemów.

  Dlaczego firmy zachodnie mają ulgi i zwolnienia z podatków a nasi rodzimi przedsiębiorcy są gnębieni wysokimi kosztami zatrudnienia ?

  Zajmijcie się wreszcie tym co sprawi że będzie konkurencyjność polskich sieci handlowych i pracownik wreszcie będzie mógł uczciwie zarobić.

  Chyba że wam na tym nie zależy, no bo do czego byłyby potrzebne związki i nic nie robiące darmozjady w postaci przewodniczących utrzymujący się na koszt pracodawców ?

  I w jaki sposób ten protest jest w imieniu klientów ?

  Kolejne pieprzenie. Klienta gówno obchodzi ile zarabia sprzedawca.

  Robicie ludziom wodę z mózgu dla swoich ciepłych związkowych posadek.

 • Biedronka. 2017-05-02 17:47:10

  U nas w biedronce zastraszyli nas zwolnieniami za uż,i za wolne skanowanie.mamy premie za obecność i kazdemu żal te 350. Wiec mało kto strajkował.

 • b prac. marketu 2017-04-30 15:59:38

  BRAWO szkoda że Selgros nie strajkuje bo tam związki są spacyfikowane

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,19

 • Śr

  1,69

 • Min

  1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane