Nuno Dias został dyrektorem operacyjnym sieci Ara w Kolumbii

Autor: dlahandlu.pl 12 kwietnia 2018 13:21

Nuno Dias, dyrektor operacyjny sieci Biedronka w latach 2012-2018 został dyrektorem operacyjnym sieci Ara w Kolumbii, należącej do koncernu Jeronimo Martins.

- Obszary do tej pory zarządzane przez Nuno Diasa nie zostały przejęte przez jedną osobę, a rozdzielone w ramach organizacji. Większość obowiązków do tej pory pełnionych przez Nuno Begonha (dotychczasowy dyrektor handlowy Biedronki, a wcześniej dyrektor zakupów w firmie, od marca br. dyrektor handlowy Pingo Doce) została przekazana Filipe Canas da Silva - poinformowało naszą redakcję biuro prasowe Jeronimo Martins Polska. 

Ara osiągnęła sprzedaż na poziomie 405 mln euro, czyli o 72,0 proc. więcej niż przed rokiem (plus 71,8 proc. przy stałym kursie wymiany). Głównym priorytetem spółki na rok 2017 była praca nad jej zdolnością do przyspieszenia rozbudowy sieci sklepów. Działania te zakończyły się otwarciem 169 sklepów w tym roku, z czego 77 w czwartym kwartale.

W Kolumbii inflacja żywności wyniosła 2,6 proc. Pomimo negatywnego wyniku w ciągu roku, począwszy od kwietnia zaufanie konsumentów zaczęło wykazywać tendencję wzrostową.

Poprzedni dyrektor operacyjny Pedro Jorge da Costa Coelho został zatrzymany przez policję w związku z zarzutami aktywnej korupcji. Według aktu oskarżenia Portugalczyk miał przyjmować łapówki od wykonawców sklepów budowlanych przez detalistę na terenie Kolumbii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane