NWZ Almy zdecyduje o emisji nowych akcji, sieć zamyka kolejny sklep

Autor: dlahandlu.pl 4 stycznia 2017 09:41

4 stycznia w Krakowie spotkają się akcjonariusze spółki Alma Market. Proponowany porządek obrad NWZ obejmuje m.in. podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji nowych akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru akcji serii H, w sprawie zmiany statutu spółki i upoważnienia rady nadzorczej spółki do przyjęcia tekstu jednolitego statutu spółki. Obecnie działa 9 sklepów z logo Almy. Ostatnio została zamknięta placówka sieci w Katowicach.

Porządek obrad akcjonariuszy przewiduje również: "podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia zarządu spółki do zawarcia umowy o rejestrację akcji nowej emisji serii H w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. i upoważnienia zarządu spółki do podjęcia wszelkich stosownych działań w celu dopuszczenia akcji nowej emisji do obrotu na rynku regulowanym; podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu spółki i upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego oraz wyłączenia prawa poboru akcji emitowanych w ramach kapitału docelowego za zgodą rady nadzorczej oraz upoważnienia zarządu spółki do zawarcia umowy o rejestrację akcji emitowanych w ramach kapitału docelowego w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. i upoważnienia zarządu do podjęcia wszelkich stosownych działań w celu dopuszczenia akcji emitowanych w ramach kapitału docelowego do obrotu na rynku regulowanym" - czytamy w komunikacie.

W tym czasie przed budynkiem, w którym odbędzie się NWZ, pikietować będą byli pracownicy Almy. Domagają się oni wypłaty zaległych wynagrodzeń.

Przypomnijmy: W grudniu ub. r. Sąd Rejonowy w Krakowie Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego spółki. Jednocześnie sąd postanowił o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość spółki.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane