NWZ Eko Holding będzie decydowało grupami o wyborze członków RN

Autor: PAP 2 października 2012 09:41

NWZ Eko Holding, zwołane na wniosek instytucji wspólnie posiadających ponad 20 proc. akcji spółki, 29 listopada zdecyduje o wyborze członków rady nadzorczej w trybie głosowania oddzielnymi grupami - wynika z projektów uchwał na NWZ.

Amplico OFE, największy instytucjonalny akcjonariusz Eko-Holding wraz z grupą inwestorów wspólnie posiadających ponad 20 proc. akcji spółki, złożyło 17 września wniosek o zwołanie NWZ spółki w celu zmian w radzie nadzorczej w drodze głosowania oddzielnymi grupami i delegowania nowo wybranego członka rady nadzorczej do stałego indywidualnego wykonywania czynności nadzorczych.

Wybór członka rady nadzorczej w drodze głosowania oddzielnymi grupami regulują przepisy Ksh. Polega na tworzeniu przez uczestników walnego zgromadzenia grup, które mogą proporcjonalnie wybrać tylu członków rady, ile reprezentują głosów. To sposób dla akcjonariuszy mniejszościowych na wprowadzenie do rady popieranej przez nich osoby.

Jeżeli w głosowaniu grupami dojdzie do wyboru chociaż jednego nowego członka rady, to przedterminowo wygasają mandaty wszystkich dotychczasowych członków, a członek rady wybrany grupowo może zostać oddelegowany do stałego indywidualnego nadzoru nad spółką. Ma też prawo uczestniczyć w posiedzeniach zarządu z głosem doradczym.

Podczas NWZ spółki 29 sierpnia zgłoszono kandydaturę Wojciecha Napiórkowskiego na członka rady nadzorczej. Jednak pełnomocnik Krzysztofa Gradeckiego, dominującego akcjonariusza, wystąpił z wnioskiem o ogłoszenie przerwy. Sprzeciw zgłosił wtedy OFE Allianz Polska. Obrady zostały wznowione 21 września, ale zostały znów przerwane, do piątku, 28 września.

Na piątkowym NWZ nie powołano jednak do rady nadzorczej nowej osoby, bo dotychczasowy kandydat zrezygnował, a innych kandydatur nie było.

O przejęcie spółki od pewnego czasu starają się fundusze private equity. Na początku września wezwanie na 100 proc. akcji ogłosił Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International Corporation. Za jedną akcję spółki oferuje on 4,70 zł.

W piątek, 28 września, rozpoczęły się zapisy. Potrwają do 29 października.

Najwięksi akcjonariusze Krzysztof i Marzena Gradeccy informowali, że sprzedadzą swoje akcje. Tymczasem Mid Europa mówi, że może zaoferować co najmniej 5,5 zł po pozytywnym due diligence spółki. Główni akcjonariusze poinformowali jednak, że nie są zainteresowani sprzedażą swoich akcji na rzecz funduszu Mid Europa Partners Limited oraz jakimikolwiek rozmowami z tym podmiotem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,82

  • Śr

    3,86

  • Min

    2,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10991

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane