PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

NWZA Bomi zgodziło się na emisję akcji

Autor: Rzeczpospolita 22 stycznia 2013 09:18

NWZA Bomi zgodziło się na emisję akcji

Dzięki temu rośnie szansa na uchronienie jej przed likwidacją. Ponadto, trwają rozmowy z inwestorem, który mógłby objąć akcje Bomi - informuje Rzeczpospolita.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji akcjonariuszy. Dzięki emisji spółka ma szansę otworzyć postępowanie układowe - mówi Witold Jesionowski, prezes Bomi. Papiery będą mogli obejmować też obecni akcjonariusze. Nie jest jednak wykluczone, że w spółce pojawi się inwestor. - Trwają rozmowy w tej sprawie - mówi Jesionowski, nie ujawniając szczegółów.

W ostatnich miesiącach Bomi zamknęło sporą część najmniej efektywnych placówek i teraz jest ich ponad 20. Większość już działa w formule franczyzowej, a docelowo wszystkie mają przejść na franczyzę. Taki model biznesu ma pomóc Bomi w osiągnięciu rentowności.

Na koniec trzeciego kwartału spółka miała 800 mln zł straty netto, przy 626 mln zł przychodów. Strata spowodowana była koniecznością zawiązania potężnych rezerw - czytamy w Rzeczpospolitej.

Przypomnijmy, że propozycja spółki dotycząca emisji akcji mówiła o pozyskaniu tą drogą maksymalnie 10 mln zł. Spółka oceniała, że dzięki takiemu zastrzykowi gotówki byłoby też łatwiej porozumieć się w sprawie układu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane