PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Obecność Jeronimo Martins w SSE budzi niezadowolenie ministra finasów

Autor: gazeta.pl 8 marca 2013 21:11

Wątpliwości MF budzą decyzje o objęciu pomocą publiczną np. przedsiębiorców działających w specjalnej strefie ekonomicznej. - W słupskiej specjalnej strefie ekonomicznej jednym z działających inwestorów jest Jeronimo Martins Dystrybucja SA, właściciel marketów sieci Biedronka - wytyka minister finansów - czytamy w gazeta.pl.

Minister gospodarki odpiera zarzuty odnośnie Jeronimo Martins Dystrybucja poodkreślając, że spółka zainwestowała na terenie słupskiej strefy 78 mln zł i zatrudnia 324 pracowników w centrum logistycznym w Koszalinie, gdzie stopa bezrobocia wynosi 26,9 proc. Dlatego Janusz Piechocińsski zamierza przekonywać do przedłużenia do 2026 r. funkcjonowania w Polsce specjalnych stref ekonomicznych. Zdaniem ministra finansów strefy nie powinny istnieć dłużej niż do 2020 r.

W Polsce działa14 SSE w ponad 250 lokalizacjach. Wartość zrealizowanych inwestycji w strefach od początku ich istnienia wyniosła - według danych na koniec trzeciego kwartału 2012 r. - 83,9 mld zł. Pod względem wartości pochodzenia kapitału w SSE najwięcej inwestują firmy z: Polski, Niemiec, USA, Holandii, Japonii i Włoch.

Zachętą do inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych są przede wszystkim zwolnienia podatkowe, ale zgodnie z obecną ustawą o specjalnych strefach ekonomicznych nie powinny one istnieć w Polsce dłużej niż do końca 2020 r. - podaje gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane