Obiekty zarządzane przez Inter Ikea zanotowały 9-proc. wzrost obrotów

Autor: www.dlahandlu.pl 14 lutego 2013 09:46

Ponad 9 proc. wzrost obrotów odnotowały w 2012 roku obiekty handlowe zarządzane przez Inter IKEA Centre Group Poland. Obecnie to siedem parków i centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 500 000 m2, zlokalizowanych w największych miastach kraju: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. W tych dwóch ostatnich trwa rozbudowa istniejących już: Parku Handlowego Franowo oraz Parku Handlowego Bielany, a w Lublinie trwają przygotowania do realizacji nowej inwestycja spółki - największego obiektu handlowego we wschodniej Polsce, ze zintegrowanym sklepem IKEA.

- Rok 2012 był dla nas z pewnością rokiem wyzwań: pogarszające się wskaźniki makroekonomiczne miały wpływ na naszą działalność - mówi Mikael Andersson, Dyrektor Zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland.

Przewidywanie rynkowych trendów i elastyczne dostosowywanie oferty handlowej do potrzeb klientów wpłynęły na dobry wynik obiektów Inter IKEA Centre Group Poland. W samym 2012 roku przybyło w nich blisko 50 nowych sklepów. Najwięcej, bo aż 15, w gdańskim Parku Handlowym Matarnia. 13 nowych otwarć w zeszłym roku odbyło się w Centrum Handlowym Port Łódź, 7 w Parku Handlowym Targówek i po 5 w Parkach Handlowych: Bielany i Janki. Do grona najemców Inter IKEA Centre Group Poland dołączyły m.in. takie marki jak: Starbucks, Marks&Spencer i GoSport.
Satysfakcjonujące efekty przyniósł rozpoczęty w 2012 roku proces zmiany profilu Parku Handlowego Matarnia w Gdańsku z typowo wnętrzarskiego na modowy.
- Wprowadzenie nowych marek (Kari, Reserved, House oraz Rossmann i Douglas),  a także otwarcia sklepów SMYK MEGASTORE - pierwszego w Trójmieście, i Home&you przyniosły stały wzrost odwiedzalności, rekordową odwiedzalność w grudniu (prawie 0,5 mln osób) oraz średni wzrost dla całego roku 2012 na poziomie 13 proc. - wyjaśnia Mikael Andersson.
Dobre wyniki w 2012 roku wypracował także Port Łódź. O 9 proc. wzrósł czas przebywania w centrum, wzrosły również obroty - o 10 proc.
We Wrocławiu i w Poznaniu w 2012 roku rozpoczęła się rozbudowa istniejących parków handlowych Inter IKEA Centre Group Poland. Dzięki przebudowie obecnego budynku i budowie nowej galerii, która ruszy wkrótce, wrocławski Park Handlowy Bielany stanie się największym centrum handlowym w Polsce ze 145 tys. mkw. GLA. Zakończenie rozbudowy planowane jest na przyszły rok.
Rok 2012 był bardzo istotny również dla inwestycji w Lublinie. W październiku został podpisany akt notarialny, na mocy którego zakończył się proces wymiany terenu pomiędzy miastem i Inter IKEA Centre Group Poland. Dzięki niej, inwestor ma już 100 proc. ziemi potrzebnej do wybudowania dwupoziomowego centrum handlowego ze zintegrowanym sklepem IKEA.

W 2013 roku Inter IKEA Centre Group Poland stawia sobie za cel przede wszystkim utrzymanie tendencji wzrostowej obrotów najemców oraz zwiększenie liczby odwiedzających centra i parki handlowe. Również w tym roku nastąpi zakończenie rozbudowy Parku Handlowego Franowo w Poznaniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,96

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane