Obniżenie aportu w Grupie Muszkieterów - 400 tys. zł na rozpoczęcie działaności

Autor: pr/www.dlahandlu.pl 12 lipca 2012 12:59

Walne Zgromadzenie Wspólników Spółki Cywilnej Muszkieterów zatwierdziło zmianę wysokości minimalnego kapitału początkowego wymaganego do rozpoczęcia działalności przez przyszłych franczyzobiorców w Polsce. Każdy, kto zdecyduje się na prowadzenie supermarketu spożywczego Intermarché lub typu „dom i ogród" Bricomarché, będzie musiał od tej pory wnieść przynajmniej 400 tys. złotych wkładu własnego. Dotychczas była to kwota 500 tys. złotych.

- Przystąpienie do Grupy Muszkieterów daje możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w stabilnej i zorganizowanej strukturze handlowej. Nasza decyzja dotycząca obniżenia kapitału początkowego wynikała przede wszystkim z faktu, że chcemy umożliwić większej liczbie przedsiębiorczych osób prowadzenie własnego biznesu pod szyldem Intermarché czy Bricomarché. Zwiększenie liczby punktów sprzedaży wiążę się z kolei z naszymi strategicznymi planami rozwoju obu sieci sklepów w Polsce - podkreśla Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów.

Członkowstwo w organizacji wiąże się z zaakceptowaniem tzw. Karty Muszkietera, określającej zasady działania, standardy i misję Grupy. Podstawowym wymogiem jest rezygnacja z innej działalności gospodarczej, a formalnym wkład własny w wysokości minimum 400 tys. zł lub 20 proc. całej inwestycji. Stanowi to kapitał początkowy niezbędny do uruchomienia działalności.  Koszt ponoszony przez nowego członka organizacji nie jest opłatą za licencję lub też inną formą opłaty na rzecz Grupy. Udział finansowy, który ponosi przedsiębiorca przystępujący do Grupy Muszkieterów jest kapitałem własnym, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej przez niego spółki.
Innym atutem jest perspektywa członkowstwa w Grupie w charakterze współwłaściciela jej majątku. Prawo do tego nabywa przedsiębiorca po dwóch latach prowadzenia własnego biznesu.

W myśl zasady określonej w Karcie Muszkietera każdy właściciel poświęca dobrowolnie dwa dni w tygodniu na rzecz struktury centralnej. Tym samym ma wpływ na kształtowanie polityki całej Grupy. Jest to jedyny tego typu model franczyzowy funkcjonujący w Polsce. Każdy właściciel sklepu wypełnia podwójną funkcję kierowniczą: z jednej strony jest szefem przedsiębiorstwa, które sam stworzył, z drugiej - pełni funkcję zarządczą w ramach Grupy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • floret 2012-07-19 15:56:45

    i osiem baniek kredytu

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane