Obroty sklepów Wierzejki wzrosły o 13 proc. rdr.

www.portalspozywczy.pl 5 września 2013 13:22

Obroty sklepów Wierzejki wzrosły o 13 proc. rdr.

Obroty spółki ZM Wierzejki na rynku detalicznym, we własnych sklepach pod marką „Wierzejki" wzrosły w sierpniu o ponad 13 proc. r/r.Zakład sprzedaje poprzez własną sieć detaliczną już 65 proc. produkcji i zapowiada nowe otwarcia. Spółka do końca 2013 roku chce mieć 115 sklepów w tym ponad 50 w Warszawie.

- Już w tej chwili Wierzejki to największa sieć sklepów mięsnych w Warszawie. Zakład zatrudnia tu dwieście osób w 48 sklepach, ale w związku z nowymi otwarciami zamierzamy powiększyć zespół o 10 proc. do końca tego roku - zapowiada Piotr Zdanowski, dyrektor sieci detalicznej i współwłaściciel Wierzejek.

Przychody zakładu od lat rosły o 10-20 proc. rocznie. Tegoroczny obrót miał sięgnąć 250 mln zł, wobec 220 mln zł rok wcześniej.

W pierwszej połowie 2013 roku Wierzejki otworzyły 11 sklepów, 3 kolejne otwarcia są planowane na drugą połowę września. Wszystkie nowe lokale znajdują się w atrakcyjnych punktach przy głównych ulicach lub na gęsto zamieszkałych osiedlach mieszkaniowych w Warszawie. Firma, poza Warszawą posiada sieć własnych sklepów m. in. w Lublinie, w Łukowie, w Siedlcach Mińsku Mazowieckim, Otwocku. Zakład Mięsny Wierzejki jest jednym z największych pracodawców w województwie lubelskim, gdzie zatrudnia ponad tysiąc osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane