PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Obroty spółdzielni Społem wzrosły w ub. roku do 8,5 mld zł

Autor: portalspozywczy.pl 31 sierpnia 2010 09:51

Według szacunkowych danych w 2009 r. obroty spółdzielni należących do Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców "Społem" wzrosły z 8,3 do 8,5 mld zł, oznacza to kilkuprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Jednocześnie wiceprezes KZRSS zaznacza, że jego zdaniem to nie ubiegły, a obecny rok będzie najtrudniejszy nie tylko dla spółdzielni, ale dla całego polskiego handlu.

- W ciągu pierwszych pięciu miesięcy mieliśmy do czynienia ze stagnacją w branży handlowej, najsłabsze były kwiecień i maj. Bardzo negatywnie odbiły się na wynikach sklepów dramatyczne wydarzenia z ostatnich miesięcy, czyli ciężka zima, katastrofa pod Smoleńskiem i okres żałoby z nią związany oraz późniejsze powodzie - tłumaczy Ryszard Jaśkowski.

- Oznaki ożywienia w sklepach spółdzielczych są widoczne od czerwca, to pozwala optymistyczniej spojrzeć na handel w II połowie br. - dodaje z nadzieją wiceprezes.

Obecnie w Polsce działa ok. 350 spółdzielni, z których ponad 270 zrzeszonych jest w KZRSS Społem. Wszystkie spółdzielnie zarządzają ok. 5,5 tys. sklepów, z czego 4 tys. należy do podmiotów należących do KZRSS Społem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane