PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ocado testuje samochody samojeżdżące

Autor: dlahandlu.pl 3 lipca 2017 12:29

Brytyjski supermarket internetowy Ocado po raz pierwszy skorzystał z samojeżdżącego samochodu dostawczego. Auto może zabrać jednorazowo osiem zamówień. Z powodów bezpieczeństwa kierowcy wciąż są obecni w samochodzie.

Idea tej formy dostawy polega na tym, że klient sam odbiera zamówienie z samochodu. - Są chwile, kiedy klienci chcą mieć dostarczone zamówienie prosto do drzwi, są i takie, że wolą podjechać po odbiór do sklepu. Tę formę dostawy uważamy za kolejną opcję - powiedział Paul Clarke, dyrektor ds. technologii. Uważa on również, że jest to rozwiązanie dla dostaw na ulicach i w dzielnicach, które nie są dostępne dla większych pojazdów.

Test samochodu odbywał się w Woolwich, na południowy wschód od Londynu. Jest to stosunkowo cicha okolica, a ulice są umiarkowanie szerokie, co zmniejsza ryzyko wypadków. Jeden z obecnych w aucie pracowników oceniał (i ewentualnie poprawiał) zdolności prowadzenia samochodu, a drugi pracownik informował klientów, jak korzystać z tej formy dostawy.

Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z tej usługi otrzymają pierwszą wiadomość, gdy zamówienie będzie ładowane do samochodu, a drugą wiadomością, gdy pojazd znajduje się na ich ulicy. Następnie muszą nacisnąć przycisk, aby odblokować zabazpieczenie i odebrać zakupy.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, system będzie w pełni funkcjonalny w 2019 roku. Ocado ma również nadzieję sprzedać system innym detalistom, nawet poza Wielką Brytanią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane