Od 22 lutego będzie działało już tylko 5 sklepów Praktikera

Autor: gazeta.pl/dlahandlu.pl 15 lutego 2017 14:50

Sklep Praktikera na Franowie w centrum handlowym M1 w Poznaniu został zamknięty 14 lutego na skutek egzekucji komorniczej, a 22 lutego podobna sytuacja miała miejsce w M1 w Czętochowie - informuje gazeta.pl

Spółka Metro Properties, do której należą centra handlowe M1, wypowiedziało Praktikerowi umowę  w październiku. Sklep jednak nie opuścił budynku dobrowolnie i 14 lutego w asyście policji w M1 pojawił się komornik w Poznaniu, a 22 lutego w Częstochowie. To 7. i 8. sklep zamknięty w ramach akcji komornika. Podobnie sprawa miała się z placówkami w Bytomiu, Warszawie Markach, Łodzi, Radomiu, Krakowie, Zabrzu i Czeladzi. Tam również właścicielem wynajmowanej przez Praktiker powierzchni było Metro Properties.

Praktiker uważa te działania za bezprawne, twierdząc, że spółka w sanacji jest otoczona ochroną prawną.

Do marca 2013 r. Praktiker Polska był własnością niemieckiej firmy Praktiker A.G., należącej do koncernu Metro. Niemiecki Praktiker, zanim upadł, sprzedał swoją polską spółkę. Z 25. sklepów Praktikera, które działały w całej Polsce funkcjonuje już tylko 8 placówek. Kolejne 2 (w Łodzi i Katowicach) zostaną zamknięte 19 lutego. 

W maju 2016 r. został zamknięty Praktiker w Galerii Pestka w Poznaniu, 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane