Od lipca sieć Stokrotka rusza z własną logistyką

www.portalspozywczy.pl 7 maja 2013 14:43

Realizacja projektu logistycznego przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. To oznacza, że od 1 lipca uruchomimy własną logistykę dostaw z magazynu centralnego do supermarketów Stokrotka. To oznacza całkowite zastąpienie dostaw prowadzonych dotychczas przez spółkę Tradis - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding, właściciela sieci Stokrotka.

Przypomnijmy, że Emperia przygotowuje się do uruchomienia magazynu centralnego w Teresinie i kilku magazynów regionalnych. Centrum Dystrybucyjne w Teresinie ma 27,2 tys. mkw. powierzchni, w tym ponad 5 tys. mkw chłodni. Magazyny regionalne o powierzchni do 1,5 tys. mkw. będą działały w Białymstoku, Bydgoszczy, na Śląsku, we Wrocławiu, Olsztynie, Szczecinie, w Trójmieście i w Lublinie.

- Aktualnie jesteśmy na etapie odbioru centrum dystrybucyjnego. Prowadzone są ostatnie, finalne montaże wyposażenia chłodniczego, w tym regałów. Dostarczono nam już większość środków transportu. Jesteśmy po rekrutacji kierownictwa, i w trakcie rekrutacji personelu podstawowego - wylicza Dariusz Kalinowski.

Towar z centrum logistycznego do mniejszych magazynów będzie dostarczać codziennie 35 dużych samochodów ciężarowych, zaś stamtąd będzie go rozwozić do sklepów 50 mniejszych ciężarówek.

Zdaniem prezesa Emperia Holding uruchomienie własnej logistyki dostaw, szczególnie przez pierwsze tygodnie będzie dla firmy potężnym wyzwaniem operacyjnym. - Pomimo tego, że własna logistyka jest przygotowywana przez profesjonalny zespół, to przejście z dużą częścią obrotu od jednego dostawcy (spółka Tradis - red.), z którym byliśmy związani przez wiele lat, do własnego systemu dostaw jest dużym wyzwaniem dla centrali firmy, jak i wszystkich sklepów - mówi Kalinowski.

- Najważniejsze jest dla nas to, aby klient, który robi zakupy w sklepach Stokrotki nie zauważył żadnej różnicy podczas zmiany systemu dostaw - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane