Odpowiedź Tesco: Liczba etatów do redukcji jest obecnie analizowana

www.portalspozywczy.pl 26 kwietnia 2012 18:38

Sieć Tesco odniosła się do informacji związków zawodowych, dotyczących planowanych zwolnień grupowych w sklepach brytyjskiej sieci w Polsce. Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska potwierdził, że sieć wprowadza zmiany operacyjne w prowadzonej w naszym kraju działalności, które spowodują reorganizację pracy w niektórych sklepach sieci. Przedstawiciel Tesco nazwał jednak spekulacją informację o planowanym zwolnieniu 3 tys. pracowników.

Jak tłumaczy, Tesco wprowadza zmiany operacyjne, które spowodują reorganizację pracy w niektórych sklepach. - Mogą się one wiązać z koniecznością przesunięcia niektórych osób na inne stanowiska, zmianami zakresów obowiązków na stanowiskach oraz w niektórych sklepach niestety również ze zwolnieniami - wyjaśnia przedstawiciel Tesco.

Jednocześnie zapewnia, że dla pracowników dotkniętych procesem będziemy starać się znaleźć inne stanowiska pracy w naszych strukturach. - Jeśli nie będzie to możliwe, każda zwalniana osoba w tym procesie otrzyma ustawową odprawę finansową a dodatkowo otrzyma od firmy pomoc w postaci pakietów informacyjnych wspierających aktywne poszukiwanie pracy. Zmiany nie wpłyną na poziom obsługi klienta oraz program otwarć nowych sklepów - nadal będziemy otwierać nowe placówki i tworzyć nowe miejsca pracy - tłumaczy Michał Sikora.

Sieć Tesco ma obecnie w Polsce ponad 420 sklepów i zatrudnia ok. 28 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,61

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane