PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

OECD: Wyczerpują się możliwości rozwoju polskiej gospodarki dzięki taniej sile roboczej i niskim cenom

Autor: gazeta.pl 11 marca 2014 14:14

Eksperci OECD zalecają Polsce reformy na rynku pracy i w polityce konkurencji, tak by nasza gospodarka nie dostała zadyszki - czytamy w gazeta.pl. Ekonomiści nie mają wątpliwości, że reformy są potrzebne. Wyczerpują się bowiem możliwości dalszego rozwoju polskiej gospodarki dzięki taniej sile roboczej i konkurowaniu niskimi cenami.

OECD zaleca Polsce m.in. ograniczenie dualizmu rynku pracy przez oskładkowanie wszystkich umów jednakowymi zasadami (rząd tydzień temu przedstawił projekt objęcia umów-zleceń ZUS-em), zwiększenie aktywności zawodowej kobiet przez rozwój sieci placówek opieki nad dziećmi, wzmocnienie pozycji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez wprowadzenie kadencyjności prezesa bez możliwości odwołania. Ten argument jest aktualny, bo przed miesiącem premier odwołał prezes UOKiK Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel.

Zdaniem dr. Bogdana Wyżnikiewicza z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową rekomendacje OECD zawierają postulaty od lat przedstawiane przez polskich przedsiębiorców i ekonomistów. Program reform łatwo jest napisać, trudniej wprowadzić go w życie. Na przeszkodzie stają często rozmaite grupy wpływów, które blokują te reformy, które zagrażają ich interesom - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane