Ograniczanie strat w łańcuchu dostaw

Autor: pr 1 grudnia 2016 09:42

Wiele przedsiębiorstw podczas kierowania gospodarką paletową zmaga się z problemem strat palet i tym samym ponosi wiele dodatkowych kosztów wynikających m.in. z konieczności uzupełnienia braków. Jednym ze sposobów, który umożliwia zminimalizowanie tej części wydatków jest wynajmowanie palet od firm zewnętrznych.

Wynajem palet generuje bardzo dużą liczbę złożonych informacji, dlatego operator poolu musi posiadać wydajny i efektywny system informacyjny, który ułatwi nadzorowanie przepływu palet. O tym, jak bardzo przydatna jest ta metoda wie LPR, obsługująca w ciągu roku ponad 73 miliony ruchów nośników. Na potrzeby działalności na tak dużą skalę firma znana z czerwonych palet, opracowała rozwiązania umożliwiające śledzenie rotacji nośników od momentu założenia zamówienia do ich odbioru od dystrybutora. System komputerowy w oparciu o liczbę palet dostarczonych i palet odebranych, na bieżąco monitoruje stan zapasu nośników u poszczególnych odbiorców. Dokładna kontrola wpływa na minimalizowanie stopnia ich niewykorzystania i kosztów transportu oraz dostarcza informacje o nieprawidłowościach pojawiających się w cyklu dostaw. Ponadto klienci firmy LPR mogą stale monitorować zapasy palet i stan zamówień dzięki dostępowi do zindywidualizowanych raportów. Zgodnie z warunkami współpracy, LPR ma możliwość kontrolowania nośników na każdym etapie cyklu. Dwa razy w ciągu roku firma ma prawo wejść do zakładu np. w celu inwentaryzacji palet czy poinformowania odbiorcy o procedurach przetrzymywania zapasów i sposobie odbioru. 

LPR zarządza ponad 70 milionami palet rocznie oraz posiada ponad 20 000 punktów odbioru palet. LPR prowadzi działalność w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Irlandii, Danii i we Włoszech. Posiada ponad 100 centrów serwisowych w całej Europie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,03

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane