Ograniczenia handlu w niedziele: co dalej z projektem?

Autor: parkiet.com 20 listopada 2017 10:08

Ograniczenia handlu w niedziele: co dalej z projektem? Fot. Shutterstock

Choć ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 r., to nie dość, że projekt nie został jeszcze uchwalony, to nadal możliwe są duże zmiany w jego treści. Według nieoficjalnych informacji rosną szanse na powrót pełnego zakazu, o co walczy NSZZ Solidarność – informuje serwis parkiet.com.

Jak tłumaczy Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność, obecny projekt nie zakłada ograniczenia handlu w niedzielę, wręcz przyzwala na otwieranie sklepów i innych placówek handlowych w ten dzień. Dlatego NSZZ Solidarność nie podpisuje się pod nim. Jego zdaniem, ograniczenia dla sklepów internetowych muszą zostać utrzymane. - Nie wyobrażam sobie, aby polskie centra obsługujące e-handel musiały w niedzielę pracować, ponieważ oczekują tego niemieccy klienci pewnych firm. Tam zakaz obowiązuje, dlaczego nie może u nas, skoro ludzie i tak zarabiają cztery razy mniej – dodaje.

Jednak nie znaczy to, że obecna wersja ustawy została przekreślona. Projekt przeszedł już etap prac w komisjach, czeka na wyznaczenie terminu trzeciego czytania. Do porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu nie został jednak wpisany, co sugeruje, iż nadal nie ma decyzji o ostatecznym kształcie ustawy.

Sprawę skomplikowała opinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zdaniem którego skoro ustawa obejmuje także regulację handlu internetowego, powinna podlegać notyfikacji do Komisji Europejskiej. Wówczas wejście w życie ustawy opóźniłoby się przynajmniej o sześć, a może nawet 18 miesięcy. Komisja mogłaby też ją uznać za niezgodną z prawem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • śmierdzi 2017-11-28 21:09:52

  Co dalej ?? A gówno. im zrobicie możecie Niemców pocałować i to w Polsce....co za jeb...ty kraj.

 • Beka 2017-11-21 16:11:26

  Albo zakaz handlu w necie albo ustawa wchodzi od razu, przecież nie ma innej możliwości, niech ktoś to Bujarze wyjasni wreszcie, ja bym już nie kombinował, teraz ustawa jest w porządku, wcześniej - nie

 • Kravcia 2017-11-21 16:10:32

  Ciekawe czy chcą też żeby lista wyjątków wyglądała tak jak w pierwotnym projekcie, wszystkie małe sklepy powinny być objęte wyjątkiem od zakazu

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,81

 • Min

  2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane