PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Okrasa, Łapanowski i Kuroń zachęcają do świątecznej zbiórki żywności

Autor: dlahandlu.pl 16 listopada 2016 10:53

Jedna trzecia z nas jest gotowa kupić produkty na rzecz osób potrzebujących podczas zbiórki żywności w sklepach za 11-20 zł, a prawie jedna czwarta 21-50 zł. 74 proc. respondentów deklaruje udział w zbiórce żywności - wynika z badań hojności Polaków wykonanych przez Kantar Millward Brown na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności. W promocję zbiórki zaangażowali się znani kucharze Karol Okrasa, Jan Kuroń i Grzegorz Łapanowski.

20. Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 25-27 listopada w setkach sklepów w całym kraju. Jak przekonują kucharze element dzielenia się jest niezwykle istotny, ale ważna jest też ekonomia zakupów, żeby kupowana żywność się nie marnowała. - Kupując produkty na 12 potraw wigilijnych trzeba policzyć, ile jesteśmy w stanie zjeść, żeby nie musieć wyrzucać jedzenia po świętach. Jeżeli każda potrawa będzie miała 100 gram, to w czasie Wigilii zjemy 1,2 kg. To bardzo dużo. Na Wigilię trzeba więc robić zakupy jak na kolację degustacyjną - dobrej jakości produkty, ale w małych ilościach, żeby się nimi delektować bez konieczności wyrzucania po świętach mówił Grzegorz Łapanowski. Marek Borowski, prezes zarządu Federacji Polskich Banków Żywności przekonuje, że warto przekazać jedzenie, które zostanie po świętach np. do noclegowni.

W tym roku partnerami strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności jest producent ziół i przypraw marki Kamis - firma McCormick Polska. Partnerami Jubileuszowymi są Lidl i Tesco oraz Saatchi & Saatchi. Tesco deklaruje, że w tym roku ma nadzieję przebić rekord z ubiegłego roku i przekazać ponad 100 ton żywności w ramach zbiórki.

Banki Żywności i ich całoroczną działalność można wesprzeć również wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 73265 koszt 3 zł + VAT.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane