PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Olsztyn: Miasto dogadało się z inwestorem Galerii Warmińskiej

Autor: olsztyn.gazeta.pl 11 maja 2012 10:19

Spółka Libra Project u zbiegu ul. Sikorskiego i Tuwima chce postawić Galerię Warmińską. Kością niezgody było przygotowanie planu zagospodarowania dla tego terenu. Miasto ciągle wymyślało kolejne preteksty, które wydłużały procedury. Chodziło o kwestie komunikacyjne, czyli głównie dojazdu do galerii. Udało się jednak znaleźć wyjście z tej sytuacji - czytamy w serwisie gazeta.pl.

Od strony ul. Sikorskiego przewidziano zjazd w prawo bez konieczności korzystania z drogi prowadzącej do Praktikera i Reala. Natomiast przy ul. Tuwima powstanie nowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Tak zakłada plan zagospodarowania przestrzennego, który został w końcu opracowany. Dokument powinien zostać zatwierdzony na czerwcowej sesji rady miasta. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni są przedstawiciele inwestora, czyli Libra Project - czytamy w gazeta.pl.

W Galerii Warmińskiej znajdzie się między innymi 180 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness, kino i amfiteatr, boiska sportowe, a zimą lodowisko.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane