PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Operator salonów T-Mobile i Play prognozuje zysk na poziomie 8,5 mln zł

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 11 grudnia 2012 13:19

Notowana na głównym rynku GPW spółka Eurotel SA obsługująca sieć 350 punktów sprzedaży operatorów T-Mobile i Play oraz 70 punktów sprzedaży Platformy „n”, prognozuje uzyskanie na koniec 2012 r. skonsolidowanego zysku netto na poziomie 8,5 mln zł, a skonsolidowanych przychodów na poziomie 125 mln zł.

Istotny udział w uzyskaniu wzrostu skonsolidowanego zysku o 12 proc. w stosunku do 2011 r. (kiedy to wyniósł on 7,65 mln zł.) będzie miała spółka zależna Viamind, obsługująca sieć operatora Play.

W bieżącym roku Grupa dokonała kilku istotnych akwizycji mających wpływ na uzyskane wyniki finansowe.

W lutym br. Grupa dokonała akwizycji w ramach sieci sprzedaży operatora telefonii komórkowej PLAY. Spółka zależna Viamind Sp. z o.o., kupiła za 1,8 mln zł prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach sieci sprzedaży PLAY. Dzięki temu Viamind stał się wiodącą siecią w ramach operatora PLAY.

W kwietniu br. spółka dokonała również akwizycji w ramach sieci sprzedaży Platformy „n". Po tej transakcji Eurotel SA zarządza obecnie 70 punktami sprzedaży Platformy „n", stając się jednym z największych partnerów ITI Neovision, operatora telewizji satelitarnej „n" i będzie zainteresowany dalszym rozwojem w związku z połączeniem ITI z Canal +.

W ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia 2011 r., Eurotel SA nabył z kolei 33 proc. udziałów w spółce MEDIA System, działającej w segmencie telesprzedaży („call-center"). W sierpniu 2012 roku zostały zakupione kolejne 15% udziałów tej spółki, co daje 48% udziałów Eurotel SA w jej kapitale.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane