PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Operator Stacji z Paczką inwestuje w spółkę Paymento

Autor: dlahandlu.pl/pr 1 czerwca 2015 12:57

Dazumi, operator Stacji z Paczką inwestuje w spółkę Paymento, specjalizującą się w obsłudze płatności internetowych dla branży e-commerce oraz za pośrednictwem terminali płatniczych POS. Celem współpracy jest wspólne wdrażanie rozwiązań w zakresie płatności internetowych oraz usług kurierskich.

Dazumi uzyska mniejszościowy pakiet akcji w Paymento SA od dotychczasowych właścicieli, a docelowo – w perspektywie 3-4 lat – spółka może nabyć wszystkie udziały. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Spółka Dazumi zajmuje się integracją technologiczną w obszarze e-commerce oraz dostarczaniem narzędzi wspierających handel internetowy takich, jak „paczka w chmurze” czy systemy informatyczne do zarządzania logistyką. Celem firmy jest osiągnięcie pozycji wiodącego multibrokera usług kurierskich w oparciu o całodobowe punkty nadań i odbioru przesyłek na stacjach paliw ORLEN. Z kolei Paymento działa na zasadach globalnego integratora płatności online dla rynku e-commerce.

 – Nawiązanie ścisłej współpracy z Paymento umożliwi nam wspólne rozwijanie nowych funkcjonalności w obszarze usług kurierskich i płatności internetowych dla największych graczy e-commerce. Naszą intencją jest co najmniej pozyskanie większościowego pakietu udziałów w spółce Paymento – zapowiada Damian Puczyński, prezes zarządu Dazumi.Działalność Paymento skupia się na usługach B2C. Firma oferuje rozwiązania w zakresie e-commerce: obsługę akceptacji płatności online kartami płatniczymi (Visa, MasterCard, American Express, Diners Club) z wykorzystaniem e-transferów, alternatywnych form płatności, takich jak bitcoin, a także stacjonarnych i przenośnych terminali płatniczych POS oraz systemów oceny ryzyka transakcji (autorski system Protcard).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane