Organic Farma Zdrowia celuje w 100 placówek

Autor: www.dlahandlu.pl 24 października 2016 10:03

Grupa Organic Farma Zdrowia zapowiada rozwój sieci sklepów oraz wzmożone działania edukacyjne w zakresie atutów żywności ekologicznej. Spółka niedawno przejęła sklepy Żółty Cesarz, uruchomiła pierwsze dwa sklepy franczyzowe pod własnym logo i nowe delikatesy w Poznaniu. Docelowo chciałaby mieć ok. 100 placówek.

– Liczymy na zwiększenie liczby sklepów w kolejnych latach do ok. 100 placówek. Stawiamy na franczyzę, nasz program w tym zakresie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród partnerów. W przyszłym roku chcemy uruchomić supermarket z ekologiczną żywnością w Warszawie, a potem kolejne w dużych miastach w Polsce. Planujemy również wzmożone działania edukacyjne w zakresie atutów produktów organicznych. To najważniejsze cele naszej Grupy na kolejne lata- mówi prezes Organic Farma Zdrowia Sławomir Chłoń.

Jego zdaniem dane z rynków bardziej rozwiniętych niż polski i doświadczenia obecnych w nich sieci wskazują, że sprzedaż żywności organicznej będzie w Polsce szybko rosła. – Jako największy hurtownik i detalista w Polsce chcemy rosnąć szybciej niż konkurenci na perspektywicznym rynku. I mamy ku temu solidne podstawy– dodaje prezes Chłoń.  

Dane historyczne, jak i prognozy ekspertów wskazują, że trend wzrostowy na polskim rynku żywności ekologicznej utrzyma się przez kolejne dziesięciolecia. Obecnie w Unii Europejskiej konsumenci wydają na produkty ekologiczne ok. 44 euro rocznie. W Polsce to jedna dziesiąta tej kwoty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane