PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Organic Farma Zdrowia i Waspol rosną dzięki New Connect

Autor: Krzysztof Górka, Olga Kuncik, analitycy rynków finansowych, Certus Capital 4 marca 2011 09:46

22 lutego 2011 r. na New Connect notowanych było 208 spółek, a w samym tylko 2010 roku zadebiutowało 86 przedsiębiorstw. W dotychczasowej historii NewConnect firmy z indeksu sektora handlowego pozyskały w ramach emisji nowych akcji kapitał o łącznej wartości ponad 47 mln zł.


Rynek NewConnect z założenia miał być miejscem, gdzie małe i średnie przedsiębiorstwa uzyskają dostęp do taniego kapitału. Stał sie alternatywą dla drogich, trudno dostępnych kredytów bankowych oraz potencjalnych przejęć przez konkurentów z branży.

Najwięcej środków z emisji walorów podczas debiutu wśród spółek z branży handlu otrzymało warszawskie przedsiębiorstwo Organic Farma Zdrowia, które w ramach oferty prywatnej pozyskało prawie 11 mln zł. Zdobyty kapitał firma przeznaczyła głównie na sfinansowanie przejęć innych podmiotów. W ciągu czterech lat Organic Farma Zdrowia stałą się liderem na polskim rynku ekologicznej żywności.
Pierwszą firmą debiutującą na rynku NewConnect w roku ubiegłym był Waspol - jeden z największych dystrybutorów alkoholi i dóbr spożywczych w Polsce. Spółka w 2010 roku wykazała 1,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co stanowi 140 proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego.

Zainteresowanie inwestorów wzbudzają również podmioty operujące w bardzo wąskich niszach rynkowych, m.in. Dr Kenedy (produkcja i sprzedaż landrynek w puszkach) czy Eskimos (zamrażanie owoców i warzyw).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane