PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Organic Farma Zdrowia inwestuje w marki własne i zwiększa sprzedaż

Autor: dlahandlu.pl 5 maja 2010 12:00

Organic Farma Zdrowia inwestuje w marki własne i zwiększa sprzedaż

Sprzedaż w pierwszym kwartale 2010 roku wyniosła 5,86 miliona złotych i była najwyższą sprzedażą kwartalną w historii firmy. Wzrost obrotu w stosunku do pierwszego kwartału 2009 roku wyniósł 14 proc. i był wyższy o 4 proc. od planowanego, mimo trudnych warunków zimowych powodujących spore trudności logistyczne dla wszystkich dostawców. Wynik EBITDA - 68 tyś. złotych na minusie - jest lepszy o 500 tys. złotych w stosunku do pierwszego kwartału 2009 roku.

Zarząd Organic Farma Zdrowia S.A. poinformował, że 20 lutego zostały zamknięte delikatesy w Galerii  Łódzkiej w Łodzi. Nastąpiło to po wcześniejszym podpisaniu porozumienia z wynajmującym, o wcześniejszym rozwiązaniu umowy najmu. Koszty zamknięcia i likwidacji lokalu nie obciążą wyników  bieżących spółki, ponieważ zostały ujęte w rezerwie celowej zawiązanej w IV kwartale 2009 roku. Natomiast w dniach 6-9 marca zostały przeniesione delikatesy zlokalizowane w Warszawie, z ulicy Meissnera na ulicę Fieldorfa. Delikatesy umiejscowione są obecne w dużo atrakcyjniejszej lokalizacji.

Zarząd rozpoczął współpracę z kilkoma nowymi dostawcami z zagranicy. Część z tych dostawców rozpoczęło już produkcję pod marką własną sieci.

Spółka Organic Farma Zdrowia ma 17 delikatesów na terenie 9 miast Polski oraz delikatesy internetowe. Przychody netto ze sprzedaży Organic Farma Zdrowia w 2009 roku przekroczyły poziom 20,33 mln zł, rosnąc o niemal 20 proc. w stosunku do sprzedaży poprzedniego roku. Oferta handlowa zawiera 4.000 produktów żywności ekologicznej i naturalnej, w tym ponad 150 produktów marek własnych. W pierwszym kwartale 2010 roku 9,4 proc. sprzedaży pochodzi z oferty produktowej marek własnych spółki, a celem na koniec roku jest osiągnięcie około 20 proc. wartości sprzedaży. Spółka oferuje produkty ekologiczne i naturalne pod marką „Organic Farma Zdrowia" oraz produkty tradycyjne pod marką  „Tradycja Szlachecka". 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane