Organic Farma Zdrowia na Food Show: Chcemy mieć coraz większe sklepy

www.portalspozywczy.pl 16 marca 2017 22:23

Organic Farma Zdrowia będzie rozwijać sieć swoich sklepów, ale nastawia się na rozwój jakości, a nie ilości sklepów. Rynek żywności ekologicznej ma zaś ogromne szanse na rozwój – mówił Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia podczas Food Show 2017 w Katowicach.

- Mamy obecnie ponad 40 sklepów detalicznych i będziemy je rozwijali, ale idziemy w kierunku jakości, a nie ilości – mówił Sławomir Chłoń podczas debaty „Produkty naturalne i ekologiczne – między rosnącym trendem a intratnym biznesem”.

- Chcemy mieć coraz większe sklepy z coraz większą ilością produktów, w których dojdziemy do 50-60 tys. produktów z obecnych 4 tys. – dodał.

- Koncentrujemy się na poszukiwaniu dostawców i producentów, z którymi nawiązujemy długofalową współpracę i z którymi pracujemy nad cena a także np. nad marketingiem – mówił również.

I podkreślał, że rynek żywności ekologicznej rośnie i to bardzo – z jednej strony jest wzrost areału pod produkcję ekologiczną na świecie, rośnie też ilość krajów na świecie, które się tym zajmują, ale z drugiej strony rośnie też ilość produktów oraz sprzedaż i obroty.

- Liderem są tu USA, ale UE depcze im po piętach. W 2016 roku w Niemczech zanotowano 10 proc. wzrostu do 10 mld euro obrotu, Francja 7 proc. wzrostu, Hiszpania 20 proc. wzrostu, a 10 proc. zanotowały Włochy i Wielka Brytania – mówił.

- W Polsce z jednej strony zbliżamy się do miliarda złotych wartości rynku ekologicznej żywności, a z drugiej strony przy 20-30 mld zł wartości całego rynku żywności jest to zaledwie 0,4 proc., więc wciąż jest to nisza – dodał.

Całość: Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,63

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane