Organic Farma Zdrowia przejęła dystrybutora produktów ekologicznych

Autor: PAP 3 września 2010 12:50

Organic Farma Zdrowia S.A. nabyła za kwotę 3 mln zł 100 proc. udziałów w Eko-Wital Sp. z o.o. z siedzibą w Ząbkach oraz prawa do marki "Dr Zdrowie".

Eko-Wital działa od 2001 roku. Jest liderem rynku specjalizując się w dystrybucji ekologicznych, naturalnych i prozdrowotnych napojów i produktów spożywczych dla dużych sieci handlowych oraz sklepów z ekologiczną i naturalną żywnością. Już 10 proc. sprzedaży spółki to produkty pod marką "Dr Zdrowie".

Organic Farma Zdrowia jest również inwestorem strategicznym w Bio Planet Sp. z o.o. (z 30 proc. udziałem), która jest liderem w produkcji wielu spożywczych produktów ekologicznych i również należy do grona największych krajowych dystrybutorów produktów organicznych dla kilkuset detalistów.

Inwestycja w Eko-Wital jest elementem strategii rozwoju Organic Farma Zdrowia S.A., która zamierza konsolidować rynek ekologicznych i prozdrowotnych produktów spożywczych a także rozwijać działalność dystrybucyjną obok detalicznej.

Tak głębokie wejście w kanał dystrybucji związane jest z chęcią szybkiego dokapitalizowania i profesjonalizacji łańcucha logistycznego na niezwykle rozdrobnionym rynku. Docelowo zwiększy to ofertę produktową, dostępność produktową, szybkość i jakość dostaw. Ta poprawa logistyki w połączeniu ze zdecydowanie zwiększoną siłą zakupową grupy spowoduje poprawę marż z jednoczesną obniżką cen na oferowane produkty, co przełoży się na szybki wzrost sprzedaży w każdym z kanałów.

Obecnie udział Organic Farma Zdrowia w rynku dystrybucji żywnosci organicznej poprzez spółki zależne plasuje ją na zdecydowanego lidera w branży. Przychody Eko-Wital w 2009 r. wyniosły 9,5 mln zł a EBITDA 312 tys. zł. Przychody Bio Planet w 2009 r. wyniosły 9,6 mln zł a EBITDA -224 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane