Organic Farma Zdrowia rośnie, ale już nie dwucyfrowo

Autor: portalspozywczy.pl 3 sierpnia 2017 20:34

Organic Farma Zdrowia w drugim kwartale 2017 zwiększyła skonsolidowane przychody ze sprzedaży o 1,85 proc. w stosunku II kwartału 2016 roku osiągając kwotę 22,5 mln zł.

Narastająco w pierwszym półroczu sprzedaż Grupy wyniosła 46,8 mln, czyli na poziomie roku ubiegłego.

- Mimo, że wypracowane wzrosty nie są dwucyfrowe i tak imponujące jak w poprzednich latach to należy je uznać za spory sukces ponieważ od roku cała branża w Europie Środkowo-Wschodniej (w tym w Niemczech, Austrii czy we Włoszech) weszła po raz pierwszy od co najmniej kilkunastu lat w okres stagnacji. Większość firm dystrybucyjnych i detalicznych nie ma żadnych wzrostów lub wręcz spadki sprzedaży w stosunku do poprzednich okresów – pisze w liście do akcjonariuszy Sławomir Chłoń, prezes Organic Farm Zdrowia.

- Na chwilę obecną trudno jest przewidzieć jak długo potrwa ten nieoczekiwany zastój. Drugim z powodów niskich wzrostów sprzedaży oraz lekkich spadków rentowności jest fakt znaczącej reorganizacji zachodzącej w ramach Grupy w zakresie całego obszaru logistyki od zakupów poczynając, a na ułożeniu produktów na półkach kończąc - dodaje.

- Ponadto sklepy spółki są sukcesywnie rewitalizowane, często bardzo znacząco, co wiąże się z kilkutygodniowymi okresami ich zamknięcia. Zarząd zakłada pozytywne efekty tych działań, które przełożą się na wyniki kolejnych okresów. Już w lipcu br. Organic Farma Zdrowia odnotowała 6,08 proc. wzrostu sprzedaży, a spółka dystrybucyjna Eko-Wital 37,24 proc. wzrostu – mówi też Sławomir Chłoń.

Organic Farma Zdrowia to sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć Organic Farma Zdrowia składa się z 41 delikatesów stacjonarnych i online. Delikatesy stacjonarne działają w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Rumi, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Wrocławiu, Piasecznie, Konstancinie, Łomiankach i Tarnowskich Górach, a delikatesy on-line na terenie całego kraju.

Delikatesy oferują kilka tysięcy artykułów pochodzących od ponad 100 rodzinnych gospodarstw ekologicznych, ale również od producentów reprezentujących najlepsze krajowe i europejskie marki.

Od 6 lipca 2016 roku większościowym udziałowcem Organic Farma Zdrowia jest największy dystrybutor i detalista żywności ekologicznej we Włoszech – spółka ECORNATURASI S.P.A. z siedzibą w Weronie. Ostatnio przedstawiciele inwestora weszli do rady nadzorczej spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane