PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Organic Farma Zdrowia: Ten rok po raz pierwszy w historii zamkniemy pozytywnym wynikiem EBITDA

Autor: PAP 19 października 2012 17:39

Organic Farma Zdrowia zakłada, że ten rok zakończy z dwucyfrową dynamiką wzrostu przychodów i dodatnią EBITDA, a w 2013 roku spółka chce wypracować zysk netto - poinformował Sławomir Chłoń, prezes spółki.

"Wyniki spółki dynamicznie się poprawiają i będą się poprawiać. Ten rok po raz pierwszy w historii spółki zamkniemy pozytywnym wynikiem EBITDA, w przyszłym roku powinniśmy wypracować już zysk netto" - powiedział PAP Chłoń.

"Dynamika wzrostu przychodów w tym roku powinna być dwucyfrowa" - dodał.

Po pierwszym półroczu 2012 roku Organic Farma Zdrowia ma 18,8 mln zł przychodów (wzrost o 20 proc. rdr), 0,18 mln zł EBITDA i 0,38 mln zł straty netto. Spółka poinformowała, że w trzecim kwartale przychody wzrosły o 17 proc. rdr do 8,5 mln zł.

"Dobra dynamika wzrostu wynika z jednej strony z coraz większego zainteresowania żywnością ekologiczną i popularyzacją branży, z drugiej strony pracujemy nad ciągłą poprawą oferty, ciągłością dostaw. Logistyka jest trudna ze względu na bardzo duże rozdrobnienie rynku, a terminy przydatności do spożycia żywności ekologicznej są bardzo krótkie" - powiedział Chłoń.

Zwrócił uwagę, że wzrosty przychodów osiągane są przy stabilnej liczbie sklepów.

"Rozwój sklepów nie jest dynamiczny. Skupiamy się na poprawie funkcjonowania spółki i jej oferty. Chcemy doprowadzić do pełnej, stabilnej rentowności firmy i dopiero później dokonać kolejnych kroków ekspansji na rynku" - powiedział prezes, dodając, że rozwój może przyspieszyć w 2015-16 roku.

Poinformował, że do tego czasu spółka planuje pojedyncze otwarcia. Niewykluczone jest z kolei zamknięcie nierentownych placówek.

"Jest kilka sklepów, które chcemy albo zrestrukturyzować albo zamknąć. W najbliższych miesiącach się to rozstrzygnie" - powiedział Chłoń.

Poinformował, że spółka jest zadowolona z wyników sprzedaży delikatesów internetowych oraz spółek dystrybucyjnych.

Nie planuje na razie emisji akcji.

"Mamy dobrą płynność finansową, na razie nie planujemy emisji akcji. Emisja jest możliwa raczej w momencie, gdy będziemy chcieli przeprowadzić szerszą ekspansję rynkową" - powiedział prezes.

Organic Farma Zdrowia to sieć delikatesów z produktami ekologicznymi. Firma działa od 2006 r., posiada 20 sklepów w 9 miastach Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • no włacha 2012-10-19 22:30:11

  Chłopie, zobacz sobie promocyjną ofertę sieci sklepów Organic. Jest tylko TROCHĘ drożej... a Smak i wartość bezcenne.

 • ogarnij się 2012-10-19 22:15:36

  Jezu, Antek, idź bądź tępakiem gdzieś indziej. Ceny żywności ekologicznej są nieco (ok 20%) wyższe od tego supermarketowego szajsu, bo produkty muszą być efektem specjalistycznych maszyn, procesów certyfikacji itp. Żywność ekologiczna jest wąsko dystrybuowana, nie jest naszpikowana chemią, więc ma krótszą datę ważności. Poza tym, część upraw (przez brak konserwantów) jest niezdatna do dystrybucji. Już jarzysz, że te ceny to nie widzimisię ani metka?

 • antek 2012-10-19 21:29:56

  no przy takich cenach za modne ekologiczne jedzonko dla egzaltowanych japiszonów, to sie nie dziwię ;/

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane